İsmet Yılmaz; hükümet ve MEB olarak özel okulları destekliyoruz

Ankara’da özel bir okulun açılışa katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz eğitimle ilgili açıklamalarda bulundu.

İsmet Yılmaz; hükümet ve MEB olarak özel okulları destekliyoruz

İsmet Yılmaz; hükümet ve MEB olarak özel okulları destekliyoruz

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Ankara’da katıldığı özel okul açılışında değerlendirmelerde bulundu. Son bir yıl içerisinde özel sektörde eğitim öğretime başlayan özel okul sayısının 1700’ü aştığını ifade eden Bakan Yılmaz özel okullara ve özel okullara giden öğrencilere verilen teşviklerin artarak devam edeceğini belirtti.

ÖĞRETMENLER ÖĞRETMENLERİMİZ

Özel okullara çalışan öğretmenler öğretmenlerimiz, öğrenciler de öğrencilerimiz açıklamasında bulunan Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, özel okulları desteklediklerini ve özel okulların Milli Eğitim Bakanlığının çözüm ortaklarından olduğunu ifade etti. Bir ülkede yapılan yatırımlar arasında en önemlisinin eğitime yapılan yatırım olduğunu açıklayan Bakan İsmet Yılmaz “Hem devlet okullarında hem de özel sektör eliyle açılan okullarımızla gelecek nesillere eğitim alanında birden çok seçenekle birlikte kaliteli eğitim vermeyi amaçlıyoruz.” dedi.

1 MİLYON 200 BİN ÖĞRENCİ ÖZEL OKULA GİDİYOR

Ak Partinin iktidara geldiği 2002 yılında özel okullarda okuyan öğrenci sayısının 200 bin civarı olduğunu açıklayan Bakan Yılmaz şu anda ise bu sayının 1 milyon 200 bini geçtiğini belirtti. Kısa süre içerisinde 80 yılda alınan mesafeden daha fazla mesafe alındığına dikkat çeken Bakan İsmet Yılmaz, 300 bine yakın özel okul öğrencisinin devletten destek aldığını söyledi.

ÖZEL OKULLARA ÜCRETSİZ KİTAP DESTEĞİ

Fırsat eşitliği açısından devlet okullarında okuyan öğrencilere ücretsiz ders kitapları dağıtıldığını belirten Milli Eğitim Bakanı, “Özel okullara da diyoruz; eğer isterseniz aynı şekilde ücretsiz kitabımızı sizin öğrencilerinize de verebiliriz. Kamuda evlatlarımıza hangi imkanı sağlıyorsak o imkanı hatta daha fazlasını özel okullar eliyle de evlatlarımıza sağlayalım istiyoruz.” açıklamasında bulundu. Kaliteli eğitim için eğitime kaynak ayırmanın önemine vurgu yapan Bakan Yılmaz 2002 yılında merkezi bütçeden eğitime 10,5 milyar liradan az pay ayrıldığını, 2018 yılı bütçesinde ise gelirden 134 milyar pay ayrıldığını açıkladı. Sayısal veriler ışığında devletin eğitimin bütçedeki payını yüzde 5,8’den yüzde 18’lere çıkardığını da belirten Bakan Yılmaz kaynaklarla eğitimin kalitesini arttırmak için uğraştıklarına değindi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. ben 1.5 yıldır sözlesmeli öğretmenim bir tane kizim var bize eş durumu gelmezse yuvam yıkılacak artık eşimle her gün tartışır hale geldik Allah rızası için çözüm üretin

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk