İsmet Yılmaz; MEB’in 96 bin 68 öğretmene daha ihtiyacı var

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz MEB’de çalışan toplam öğretmen sayısının 832 bin 26 olduğunu açıkladı. Bakan Yılmaz ayrıca MEB’in 96 bin 68 öğretmene daha ihtiyacı olduğunu ifade etti.

İsmet Yılmaz; MEB’in 96 bin 68 öğretmene daha ihtiyacı var

İsmet Yılmaz; MEB’in 96 bin 68 öğretmene daha ihtiyacı var

Milli Eğitim Bakanlığında öğretmen açığının öğrenilmesi adına Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a CHP Edirne Milletvekili  Erdin Bircan tarafından yazılı soru önergesi verildi. Bakan Yılmaz yazılı soru önergesine cevap verirken Milli Eğitim Bakanlığı’na atanacak öğretmen sayısı, öğretmen açığının giderilmesi için alınan tedbir ve kararlarda Maliye Bakanlığı’nın önemini vurguladı. Yılmaz, Bakanlar Kurulunca tahsis edilen kadrolara Maliye Bakanlığı tarafından verilen izin çerçevesinde atama yapıldığını belirtti.

18 BİN 506 ÖĞRETMEN ATANDI

Ekim ayında sözleşmeli öğretmen olarak 18 bin 506 öğretmenin atandığını açıklayan Milli Eğitim Bakanı, 9 Kasım 2016 tarihinde MEBBİS‘ten alınan verilere göre Milli Eğitim Bakanlığında toplamda çalışan öğretmen sayısının ise 832 bin 26 olduğunu ifade etti.

ÖĞRETMEN AÇIĞI 96 BİN

Bakan Yılmaz açıklamasında 9 Kasım norm verilerine göre öğretmen ihtiyaç sayısının ise 96 bin 68 olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanı eğitim öğretimin aksamaması adına öğretmen açığının giderilmesi, öğretmen ihtiyacının karşılanması adına öncelikli olarak öğretmen olma şartı taşıyan kişilerin valilikler tarafından ders ücreti karşılığında görevlendirildiğini açıkladı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Masumiyetimiz anlaşılsa bile açıkta sürüncemeye devam ettiriliyoruz..14 ekimde alınan 2400 de hata fark edilmesine rağmen mahalle baskısı iadeyi geciktirmektedir.

  2. norm fazlası öğretmenlerin atamasını tüm iller yaparsa bu rakam azalacaktır. bakanlık illeri uyarmalı bu konuda. yoksa mağduriyetler oluşacak…

  3. Geçen sene 130 bin ihtiyac vardi busene 47 ogretmen ihrac ettin bide her sene 30 bin agustosta atarken 18 bim atadin nasil 96 bin ihtiyac oluyor anlamiyorum ihrac edilenler bence hesaba katilmamis o kadar basiret sahibi meb var

  4. Sayın bakanim bizleri geri döndürün artik…Suçsuz yere görevimizden olduk.Sendikadan istifa ettiğim halde ihraç oldum.Allah rizasi için artik bizi mesleğimize döndürün

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM