İsmet Yılmaz; Öğretmen Akademisi kurulacak, kalite artacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir programda Türkiye’nin gelişmesi ve güçlenmesi için en önemli etkenin eğitim olduğunu vurguladı.

İsmet Yılmaz; Öğretmen Akademisi kurulacak, kalite artacak

İsmet Yılmaz; Öğretmen Akademisi kurulacak, kalite artacak. Açıklamasında bulundu.

65.Hükümet’in kabinesinde Milli Eğitim Bakanı olarak görevlendirilen Milli Savunma Bakanlığı eski Bakanı İsmet Yılmaz görevinin ilk günlerinde öğretmen akademisi vurgusu yaptı.

Görev değişikliği ile Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirilen Nabi Avcı’da görevinin son dönemlerinde öğretmen akademisi vurgusu yapıyordu. Nabi Avcı’nın öğretmen akademisi kurulma projesinin İsmet Yılmaz ile devam edeceğini anlamış bulunuyoruz. Öğretmen akademisi ayrıntıları önümüzdeki günlerde netleşeceğe benziyor.

KALİTE SORUNUMUZ VAR

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı bir programda Türkiye’nin gelişmesi ve güçlenmesi için en önemli etkenin eğitim olduğunu vurguladı. Eğitim ne kadar güçlü olursa ülkenin gelişmesi ve ilerlemesinin de ona bağlı olarak ilerleyeceğini ifade etti. 2002 deeğitime ayrılan bütçenin 7,5 milyar dolara olduğunu şimdi ise bu bütçenin 76 milyar dolara çıkarıldığını, MEB personeli olan öğretmen sayısının 900 bini aştığını bu rakamların yaklaşık 542 bininin kendi dönemlerinde atandığını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu kadar imkâna rağmen eğitimde kalite sıkıntısı yaşandığını öğretmenin kalitesinin artması gerektiğini ifade etti. Öğretmen kalitesinin artması içinde öğretmen akademisi kurulacağını, öğretmenin kalitesinin artması ile de öğrenci ve eğitim kalitesinin de artacağını ifade eden İsmet Yılmaz öğretmen akademisi vurgusu yaptı.

EĞİTİMDE FIRSAT EŞİTLİĞİ

İsmet Yılmaz eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için ne gerekirse yapacaklarını belirtirken İstanbul’da, Hakkari’de, Sivas’ta nerede olursa olsun her çocuğun, öğrencinin aynı imkanlara ve haklara sahip olacağını belirtti.

Öğretmen Kalitesiz Mi?

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın bu açıklamaları öğretmenler arasında olumlu karşılanmadı. Yılmaz öyle bir açıklama yaptı ki sanki eğitimin kalitesizliği öğretmenden kaynaklanıyor. Yılmaz önümüzdeki dönemlerde nasıl açıklama yapacak öğretmenler için ne gibi düzenlemeler getirecek birlikte göreceğiz ancak ilk günlerde bu tür açıklamalar öğretmenler üzerindeki baskının artacağı yönünde izlenim yarattı diyebiliriz.

Öğretmenler İçin

MEB Personel, Personel MEB Haber
Personel MEB

 

Haber içeriği ve resim Cumhuriyet.com.tr’den alınmıştır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM