İsmet Yılmaz; öğretmen maaşını üç kat arttırdık, eğitimde çağ atladık

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz AK Parti döneminde eğitime çağ atlattıklarını açıkladı. Öğretmenlerin maaşlarının üç katına çıkartıldığını da belirten Yılmaz bazı ülkelerde öğretmen maaşında indirim yapıldığını da ifade etti.

İsmet Yılmaz; öğretmen maaşını üç kat arttırdık, eğitimde çağ atladık

İsmet Yılmaz; öğretmen maaşını üç kat arttırdık, eğitimde çağ atladık

AK Parti Tepebaşı İlçe Teşkilatı 4. Olağan Kongresine katılan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz kongrede yaptığı konuşmada eğitimle ilgili yapılan çalışmalara değindi. Yılmaz’ın en dikkat çekici açıklaması ise öğretmen maaşları konusunda oldu. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmen maaşlarını 3 kat arttırdıklarını ifade etti.

ÖĞRETMEN MAAŞLARINDA BÜYÜK ARTIŞ

Öğretmen maaşları hakkında açıklama yapan Bakan Yılmaz, bazı ülkelerde öğretmen maaşlarında gerileme, indirim, enflasyon rakamlarının gerisine düşme gibi hususlar olmasına rağmen  Türkiye’de öğretmen maaşlarında üç kat artış gerçekleştiğini belirtti. 2000 ve 2015 yılları arasında İngiltere’de öğretmen maaşlarında yüzde 5, Fransa’da yüzde 10, Yunanistan’da yüzde 18 indirim yapıldı ifadesini kullanan Milli Eğitim Bakanı Portekiz’de, Danimarka’da, İtalya’da da öğretmen maaşlarında indirim yapıldığını açıkladı. Biz öğretmenlerimizin maaşını üç kat arttırdık diyen Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından dile getirildiği gibi bazı alanlarda yapılan hizmetlerin 80 yılda yapılanlardan kat kat daha fazla olduğunu belirtti.

EĞİTİMDE ÇAĞ ATLATTIRDIK

Eğitimde kaliteyi arttırmak için Fatih projesinin hayata geçirildiğini belirten Milli Eğitim Bakanı, kalitenin daha iyi noktaya gelmesi için eksikleri olan Fatih projesinin bir yıl içerisinde tamamlanacağını açıkladı. Eğitimde kaliteyi arttırmak adına ücretsiz ders kitabı dağıtıldığının altını da çizen Yılmaz yaptıkları bazı hizmetlerin sanki doğalmış gibi gösterilmeye çalışıldığına değindi.

Eğitimde en çok yatırımın öğretmene yapıldığını vurgulayan Milli Eğitim Bakanı, yolda yürüyen her 3 öğretmenden 2 tanesinin Ak Parti iktidarı zamanında atandığını belirtti. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısının her geçen yıl düştüğünü de vurgulayan Yılmaz, biz geldiğimizde öğretmen başına 28 öğrenci düşerken şu anda 17 öğrenci düşüyor açıklamasını yaptı.

Eğitimin kilit taşı öğretmendir diyen Bakan Yılmaz, dönemlerinde 580 bin öğretmen ataması yapıldığını her şey olsa öğretmen olmasa ders yapılmaz ifadesini kullandı. Türkiye büyüdükçe milli gelirin artacağını milli gelir arttıkça da öğretmenlere verilen gelir payının arttırılacağını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz biliyoruz ki hiçbir şeyiniz olmazsa öğretmeniniz varsa eğitim gerçekleşir dedi.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

12 Yorum - "İsmet Yılmaz; öğretmen maaşını üç kat arttırdık, eğitimde çağ atladık"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Nrbc
Ziyaretçi

Öğretmenler böyle saçma bir açıklamaya ancak güler yada gülmeye bile tenezzül etmez ama Cumhurbaşkanımızın öğretmen maaşlarından haberi olmayan saf insanları inanabilir

Baygin
Ziyaretçi
Baygin

Yazık oluyor bu millete. Ne kadar saygın insanlardı öğretmenler. Oysa ki şimdiki itibarına bakın. Aldığı maaşı yetmediği gibi neler söyleniyor. 3 kat artmış. Gelde insan.

zeynep
Ziyaretçi
zeynep

Ver mehteri egitimde cag atladik kutlu olsun tas devri ceddin deden neslin babaaaaaaaaannnnnnnnnnnnnn

Öğretmen
Ziyaretçi
Öğretmen

Bu açıklamayı komik bulduğumu ifade etmek istiyorum.

İhraç
Ziyaretçi
İhraç

Evet bakanım 35 bin öğretmeni ihraç ederek ailesiyle birlikte açlığa mahkum ettiniz ve bunun içinde istemeyerek yaptık dediniz ne de olsa biz insan degiliz

wpDiscuz
  • YORUM