İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ görevden alındı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk MEB içerisinde değişiklik yapmaya kaldığı yerden devam ediyor. Bakan Selçuk, iki hafta önce görevden aldığı Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI’dan  sonra şimdi de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ’yi görevden aldı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ görevden alındı

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ görevden alındı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk MEB içerisinde değişiklik yapmaya kaldığı yerden devam ediyor. Bakan Selçuk, iki hafta önce görevden aldığı Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI’dan  sonra şimdi de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ’yi görevden aldı.

ÖMER FARUK YELKENCİ GÖREVDEN ALINDI

İstanbul’un eğitimi YELKENCİ’den alınıp artık YAZICI’ya emanet edildi. Göreve geldikten üç gün sonra; 81 ilin milli eğitim müdürleriyle başkent öğretmenevinde bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK, il milli eğitim müdürlüklerindeki üst düzey değişimini sürdürüyor. İki Büyükşehirin Milli Eğitim İl Müdürlüklerinde peş peşe yeni atamalar gerçekleştiren SELÇUK iki hafta önce Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Vefa BARDAKÇI’yı görevden alıp yerine Adana İl Milli Eğitim müdürü Turan AKPINAR’ı atamıştı. Ziya SELÇUK; bugün de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk YELKENCİ’yi görevden alıp yerine Tokat İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI’yı atadı.

14 Mart 2016 tarihinde İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başlayan Ömer Faruk YELKENCİ, Milli Eğitim Bakanı Ziya SELÇUK tarafından görevden alındı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünü iki buçuk  yılı aşkın süredir yürüten ve 28 Şubat’ta İstanbul Avrasya Tünelinde meydana gelen çakarlı araç tartışmasıyla gündeme de gelen YELKENCİ’nin görevden alınmasından sonra İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine; 6 yılı aşkın süredir Tokat İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan  Levent YAZICI atandı.

ÖMER FARUK YELKENCİ ÖZGEÇMİŞ

Ömer Faruk YELKENCİ Kimdir ? 1969 yılında Rize’nin Çayeli ilçesinde doğan YELKENCİ, ilk orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı.  İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi’nde Tarih bölümünü bitirdikten sonra Eğitim Yönetimi ve Denetimi alanında yüksek lisansını tamamlayan YELKENCİ, doktorasına Marmara Üniversitesinde devam etmektedir. Mesleğe MEB bünyesindeki devlet okullarında 4 yıl öğretmenlik yaptıktan daha sonra özel sektöre geçen YELKENCİ, 2 yıl Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğünde görev yapmış ve 14 Mart 2016 tarihinden itibaren de İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevini sürdürmekteydi.

YENİ MÜDÜR LEVENT YAZICI OLDU

Yeni İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent YAZICI
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde görev değişimi

İstanbul’a 6 yıl sonra tekrar dönen Levent YAZICI, Kazım Karabekir Eğitim Fakültesinden 1988 yılında mezun olduktan sonra, İnönü Üniversitesinde Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Eğitim Yönetime ve Bilimleri bölümünden 2000 yılında mezun oldu. Yine aynı üniversitede 2006 yılında yüksek lisansını tamamladı. İlk öğretmenliğe 1989 yılında atandıktan sonra 2011 yıllarına kadar önce öğretmenlik daha sonra ise yöneticilik yaptı. Eğitim müfettişi olarak göreve devam ettikten daha sonra ise; İstanbul Eğitim Müfettişliği Başkanlığında bulunan YAZICI, 2012  yılında Tokat İline; İl Milli Eğitim Müdürü olarak atanmıştı. Ulusal ve Yerel Düzeyde pek çok proje çalışmalarına imza atan YAZICI, 2013 ve 2018 yılları arasında Bakanlığın Yenilikçi Ödülleri kapsamında düzenlediği projelerde,  Tokat ilinde yapılan projelerle birçok Bakanlık Ödülünü almaya hak kazanmıştı.

VALİ TARAFINDAN İKİ KEZ ALNINDAN ÖPÜLEN MÜDÜR LEVENT YAZICI

Vali tarafından alnından öpülen müdür olarak da bilinen YAZICI, 2014 yılında Tokat Valisi Cevdet CAN tarafından Tokat’ta yapılan eğitim hizmetlerini beğenmesinden dolayı YAZICI’yı ilk alnından öpmüştü. Daha sonra 2017 yılının Mart ayında dönemin Tokat Valisi Cevdet CAN, Bakanlığın yenilikçi ödüllerinde Türkiye’de en fazla bölgesel ödül alan ilin Tokat olmasından ötürü  YAZICI’nın alnından ikinci defa öpmüştü.

tokat valisi cevdet can , il milli eğitim müdürü levent yazıcıyı alnından öptü.
vali müdürü alnından öptü

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Levent bey idarecileri ve insanlığı ile tokatlinin gönlünü kazanmış gelmiş geçmiş en iyi milli eğitim müdürüdür allah yolunu açık etsin allah yar ve yardımcısı olsun

  2. yelkencinin bir hizmetiçi eğitimde torpille atanan 1709 şube müdürüne referanslarınıza layık olun dediği iddia edilmişti. torpille gelen torpilsiz gider

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM