İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin istifası isteniyor

Noter onaylı torpil listesinden sonra İstanbul Milli Eğitim camiası karıştı, tüm Türkiye’de ses getiren torpil listesinden sonra İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci istifaya davet ediliyor.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin istifası isteniyor

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’nin istifası isteniyor

Eğitim Bir-Sen yöneticileri tarafından hazırlandığı ve İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğüne gönderildiği belirtilen ve bu listelere göre sözlü mülakat puanlarının verildiği “noter onaylı torpil listesi” İstanbul il Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi koltuğundan edecek gibi duruyor. Yelkenci konuyla ilgili şu ana kadar bir açıklama yapmazken, İstanbul’da Türk Eğitim-Sen Şube yöneticileri Yelkenci’nin istifasını istiyor.

HASANPAŞAOĞLU; İSTİFA ETMEN İÇİN NE OLMASI LAZIM

Türk Eğitim Sen İstanbul 3 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Hasanpaşaoğlu sosyal medya hesabından yaptığı açıklamalarda İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi istifaya çağırdı. Yelkenci’nin istifa etmesi için daha hangi kepazeliklerin yaşanması gerektiğini soran Hasanpaşaoğlu, devlet makamlarının yağmalandığını yetkililerin ise bunu seyrettiğini belirtti. Yelkenci’ye seslenen Hasanpaşaoğlu, istifa etmek de bir erdemdir vurgusu yaparken, Yelkenci’nin sosyal medyada kendisini engellediğini ifade etti. Devekuşu misali İstanbul İl Müdürünün kafasını kuma gömdüğünü  belirten Hasanpaşaoğlu, bu torpil konusunu ve Yelkenci’nin peşini bırakmayacağız açıklaması yaptı. 

ENVER DEMİR; HESABINI SORACAĞIZ

Noter onaylı torpil listesini ortaya çıkartan Türk Eğitim – Sen İstanbul 9 Nolu Şube Başkanı Enver Demir ise açıklamasında yaşananların ayrıştırmaya, ötekileştirmeye, dışlamaya neden olduğunu ifade ederken bu zihniyete sahip kişilerle mücadelelerinin sonuna kadar azimle kararlılıkla süreceğini vurguladı. Mülakatlarda yapılan torpil meselesinin burada bitmeyeceğinin altını çizen Demir,  yapılan kayırmacılığın, adaletsizliğin ve rezilliklerin hesabını soracağız ifadesini kullandı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Birikim okulları gibi bir fetö kalesinden yola çıkıp il milli eğitim müdürlüğüne yükselmiş ömer faruk yelkenci isimli şahıs, kanunları uygulayarak çakarlı aracına ceza yazan polisi açığa aldırmıştır. Sözde yapılan açıklamalarda ceza için değil 50 dk beklettiği için açığa alınmış polis, ancak görevli polise kimliği vermeyip kankası müdürleri arayıp bekleyen adamın olduğu bu olayın suçlusu polis midir?

  2. bence bu işi ebs liler bilerek yaptığı düşüncesindeyim. çünkü daha önce ensarcılarla ebsliler istanbulda birbirlerine girmişti. o zamanlar istifasını istemişlerdi istanbul il milli eğitim müdürünün. bu torpil olayı tüm türkiyede var bunu herkes biliyor ama istanbuldaki olayı bilerek yaptılar ki, basında yayılsın ve istanbul il milli eğitim müdürü istifa etsin diye bir tezgah yaptıklarını düşünüyorum. ha belki yanılıyor olabilirim de

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM