İstanbul’da okulların başlama saati belli oldu, yeni saati Valilik açıkladı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların başlama saatinin Valiliklere bırakılması ile birlikte Valilikler illerinin özelliklerine göre okul başlama saatlerini belirledi. İstanbul’da okula başlama saati hakkında Valilik açıklama yaptı.

İstanbul’da okulların başlama saati belli oldu, yeni saati Valilik açıkladı

İstanbul’da okulların başlama saati belli oldu, yeni saati Valilik açıkladı

İstanbul Valiliği tarafından 14.09.2017 Perşembe günü yapılan açıklama ile birlikte 2017-2018 eğitim öğretim yılında İstanbul’da okulların başlama saati netleşmiş oldu. Valilik açıklamasında anaokulu, ilkokul ve ortaokulların ders zilinin çalma saatini basın duyurusu ile birlikte kamuoyu ile paylaştı.

DERSE BAŞLAMA SAATİ DEĞİŞTİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 8 Eylül 2017 tarihinde Milli Eğitim Müdürlükleri ve Valiliklere gönderilen resmi yazıda 2017-2018 eğitim öğretim yılı içerisinde kış saati uygulamasına geçilemeyeceği bu yüzden de okulların derse başlama saatinin Valilikler tarafından ilin özellikleri dikkate alınarak belirlenmesi istendi. Taşımalı öğrenciler ve özel servis ile taşınan öğrencilerin gün aydınlanmadan yola çıkmamaları istenilen yazıda planlamanın gün ışına göre yapılmasına vurgu yapıldı.

MEB Açıklama

Öğrenci ve öğretmen sayısının en fazla olduğu il olan İstanbul’da okulların büyük kısmının ikili eğitim yaptığını ve MEB’in ikili eğitimi zamanla tam güne dönüştürme çalışmalarını yürüttüğünü görüyoruz. Okulların başlama saati ile ilgili İstanbul Valiliği tarafından yapılan açıklamada 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında uygulanan tekli saat uygulamasından dolayı ikili eğitim yapılan okullarda öğrenim gören öğrencilerin özellikle kış aylarında büyük sorunlar yaşadığı belirtildi.

İSTANBUL’DA DERS ZİLİ 08:00’DE ÇALACAK

Bu durumla ilgili yapılan araştırmalarda okul idareleri, servisçiler ve veliler ile görüşmeler yapıldığı yapılan görüşmeler neticesinde İstanbul’da ikili eğitim-öğretim yapan anaokulu, ilkokul ve ortaokullarda eğitim öğretimin sabah başlama saatinin daha ileri saate alınmasının uygun olacağı görüşüne varıldığı belirtildi.

İstanbul Valiliği

Valiliğin açıklamasında göre 18 Eylül 2017 itibari ile ders başı yapacak öğrencilerden ikili eğitim yapılan okullarda okuyan anaokulu, ilkokul ve ortaokul öğrencileri en erken sabah 08:00’de ders başı yapacaklar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. sabah erken saatte okula giden öğrencilerimiz için yapılan uygulamada göz ardı edilen şudur ki ikili öğretim yapılan okullarda ( ZEYTİNBURNU ) giriş saati 14.00- çıkış saati 19,40 olmaktadır. Kışın havanın 5 te kaardığını düşündüğümüz zaman bu sefer de 5. ve 6 .sınıf öğrencileri zifiri karanlıkta okuldan çıkmış olacaklar.
    bu konuda da daha mantıklı bir düzenleme yapılması gerektiğini düşünmekteyim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM