Karaman’daki ‘O’ Okulun İdarecileri Görevden Alındı

Karaman’da yaşanan cinsel istismar olayının yankıları sürerken suçlu öğretmenin görev yaptığı okulda bir gelişme yaşandı.

Karaman’daki ‘O’ Okulun İdarecileri Görevden Alındı

Karaman’daki ‘O’ Okulun İdarecileri Görevden Alındı

Günlerdir konuşulan ülke gündemini sarsan Karaman’da yaşanan cinsel istismar olayının yankıları sürerken suçlu öğretmenin görev yaptığı okulda bir gelişme yaşandı.

Karaman’daki olayların odağı olan okulun müdür ve müdür yardımcıları görevden alındı.

Okulun müdürü ve iki müdür yardımcısının neden görevden alındığı hakkında bir açıklama yapılmadı.

Karaman’da geçtiğimiz günlerde yaşanan ve infial yaratan Ensar Vakfı ile bağlantılı olduğu iddia edilen aynı zamanda Karaman İmam Hatip Mezunları Derneği’nin (KAİMDER) olduğu söylenen ve kayıt dışı öğrenci yurdu olarak adlandırılan yerde 10 öğrenciye cinsel istismarda bulunulmuştu. Cinsel istismarda bulunan sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk geçtiğimiz günlerde Karaman Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen ilk duruşmasında 508 yıl 3 ay hapis cezasına mahkum edilmişti.

ÖĞRETMENE 508 YIL HAPİS VE ÖĞRETMENLİKTEN İHRAÇ

508 yıl 3 ay hapis cezası alan sınıf öğretmeni Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından da öğretmenlikten ihraç edilmişti. Cinsel istismar suçunu işleyen sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk’ün, görev yaptığı Gazi Mustafa Kemal İlkokulu’nda görevden almalar yaşandı. Okulun Müdürü Ayhan Yılmaz, Müdür Yardımcıları Fikret Çelik ve Mustafa Türk görevden alındı. Görevden alınan Gazi Mustafa Kemal İlkokul yöneticileri Yılmaz, Çelik ve Türk, cinsel istismardan davasının duruşmasında tanıklık yapmışlardı.

Karaman’da yargılama sonucunda tutuklanan ve 508 yıl hapis cezasına çarptırılan sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk’ün  görev yaptığı Gazi Mustafa Kemal İlkokulu yöneticilerinin görevden alınma sebepleri hakkında açıklama yapılmadığı belirtildi.

İlgili okul yöneticilerinin görevden alınmalarının cinsel istismar olayı ile ilgili olabileceği konuşulurken geçtiğimiz günlerde okul kantininde yaşanan bir olayda kantinde bir öğrencinin yere düşmesi ve öğrenciler arasında çıkan kavgadan dolayı bir öğretmenin soruşturma sonucu başka bir okula atamasının yapılması ve bu olaydan sonra başka okula ataması yapılan öğretmenin bağlı bulunduğu sendikanın ilan panosunun kaldırılmasıyla ilgili başlatılan soruşturmadan dolayı olduğu da iddialar arasında yer aldı.

MemurlarNet

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM