Karamollaoğlu; öğretmen performans sistemi öğretmenleri rencide eder

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu öğretmen performans değerlendirme sistemi hakkında açıklamalarda bulunurken eğitim sistemini eleştirdi.

Karamollaoğlu; öğretmen performans sistemi öğretmenleri rencide eder

Karamollaoğlu; öğretmen performans sistemi öğretmenleri rencide eder

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarda performans değerlendirme sistemi üzerinde durdu. “Yanlış yapmakta maharetini ilerleten hükümetin yeni icraatlarından biri de öğretmenlerimiz için getirilen “performans değerlendirme” garabetidir.” ifadesini kullanan Karamollaoğlu geçtiğimiz aylarda pilot olarak uygulanan sistemin şimdi de tüm illerde uygulanmak istediğini hatırlattı.

ÖĞRETMEN PERFORMANS SİSTEMİ

“12 ilde pilot uygulamaya konulan bu sistem, şimdi tüm Türkiye’ye yayılmak isteniyor.” açıklamasında bulunan Temel Karamollaoğlu, “Peki ne olacakmış? Öğrenci de öğretmene not verecekmiş, öğrenci de öğretmeni denetleyecekmiş. Nereden baksan tutarsızlık, nereden baksan mantıksızlık.” açıklaması ile öğretmen performans değerlendirme sistemi içerisindeki değerlendirici hususları eleştirdi. Öğretmenlerin hak ettiği değeri görmediğine de değinen Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu “Hak ettiği değeri bulamayan öğretmenlerimiz, bir de bu tür yaklaşımlarla meslek onuru bakımından rencide ediliyor.” dedi.

KARAMOLLAOĞLU; SAÇMA BİR UYGULAMA

“Çıraktan ustasına not vermesini istemek kadar saçma olan bu uygulama, sadece ve sadece öğretmenlerin öğrenci üzerindeki saygınlığını yitirmesine sebep olur.” ifadelerini kullanan Temel Karamollaoğlu “Eğitimde kötü olan, öğretmenin performansı değil; hükümetin performansıdır. Bunun en büyük delili ise 15 yılda 6 defa bakanın, 16 defa da sistemin değiştirilmesidir.” açıklamasını yaptı. Nurettin Topçu’nun eğitimle ilgili sözünü hatırlatan Karamollaoğlu, “Rahmetli Nurettin Topçu’nun güzel bir ifadesi var: ”Eğitim sistemimizin iki önemli eksiği vardır: 1. Eğitim 2. Sistem.” dedi.

Temel Karamollaoğlu tarafından yapılan açıklamalar;

Öğretmene performans

Açıklama devamı;

Temel Karamollaoğlu

Devamı;

Temel Karamollaoğlu açıklama

Temel Karamollaoğlu performans sistemi hakkında açıklama;

MEB öğretmen performans

ATAMA BEKLEYEN ÖĞRETMENLER

“Yanlış politikalar eğitimi de sistemi de çökertmiş, içinden çıkılmaz hale getirmiştir.” diyen Karamollaoğlu “Yükseköğretim politikalarındaki plansızlık ve öngörüsüzlük sebebiyle şuan 442 bin atama bekleyen öğretmen var. 2023 yılında bu sayının 1 milyonu geçeceği tahmin ediliyor.” dedi. Bunun sebebini de soran Karamollaoğlu “Niye? Çünkü plan yok, düzen yok, sistem yok, basiret yok, feraset yok, öngörü yok… Yani anlayacağınız yok oğlu yok!” açıklamasında bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM