Kayseri’de öğretmenlere yönelik şiddete köpekli protesto

Son günlerde yaşanan eğitimcilere yönelik şiddet olayları sendikalar tarafından protesto edilmeye devam edilirken en çarpıcı ve dikkat çekici eylem Kayseri’de gerçekleşti.

Kayseri’de öğretmenlere yönelik şiddete köpekli protesto

Kayseri’de öğretmenlere yönelik şiddete köpekli protesto

Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 Nolu Şube yöneticileri ve sendika üyeleri protestolarında iki adet kangal cinsi köpeğe de yer verdi. Köpeklerin boyunlarında asılı kağıtlarda “Siz hiç eğitimcisini ısıran köpek gördünüz mü?” yazarken bu eylem yurt genelinde en dikkat çeken eylem oldu.

KÖPEKLERLE PROTESTO EDİLDİ

Kadı Burhaneddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Müdür Yardımcısı Gülhan Şaşmaz’ın okuldan uzaklaştırılan bir öğrenci tarafından bıçaklanmasını protesto etmek ve öğretmenlere destek vermek amacı ile okul binası önünde toplanan Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 Nolu Şube üyeleri beraberinde getirdikleri kangal köpeklerini de protestoya dahil ettiler. “Öğretmenler kendini korumak için köpek beslemeye başladı” açıklaması yapan ve öğretmenlere yönelik şiddetin boyutuna dikkat çekmek isteyen sendika üyeleri basın açıklamasında eğitimcilere yönelik şiddetin önüne geçilmesini istedi.

Resim;

Kayseri eylem

Basın açıklaması;

Basın açıklaması

GİTTİĞİNİZ YOL YOL DEĞİL

Türk Eğitim-Sen Kayseri 2 Nolu Şube Başkanı Ali İhsan Öztürk yaptığı açıklamada “Eğitim sistemiyle bu kadar çok oynarsanız sonucun böyle olacağını tahmin etmek zor değil. Yıllardır yöneticilere, bakanlığa sesimizi duyurmaya çalıştık. ‘gittiğiniz yol, yol değil; bir an önce bu yanlıştan vazgeçin.’ dedik.  Alo 147’ler, performans değerlendirmeleri gibi saçma şeylerle öğretmeni paspas ettiler” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM