Kim Verdi Bu Ödevi, Bulun!

Kim Verdi Bu Ödevi, Bulun! Akşam yemeği için bir restorana giden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, restoranın girişinde çocuklara özel olarak hazırlanmış oyun odasında çocuklarla sohbet etmek istedi.  Bakan Avcı, çocukların ellerindeki kitap ve defteri görünce gerçek ortaya çıktı. Ara tatilde ev ödevini yasaklayan MEB genelgesine rağmen çocukların oyun yerlerinde bile ödev yapmaları Bakanlığı harekete geçirdi. Telefonla Ankara İl Milli Eğitim […]

Kim Verdi Bu Ödevi, Bulun!

Kim Verdi Bu Ödevi, Bulun! Akşam yemeği için bir restorana giden Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, restoranın girişinde çocuklara özel olarak hazırlanmış oyun odasında çocuklarla sohbet etmek istedi.  Bakan Avcı, çocukların ellerindeki kitap ve defteri görünce gerçek ortaya çıktı. Ara tatilde ev ödevini yasaklayan MEB genelgesine rağmen çocukların oyun yerlerinde bile ödev yapmaları Bakanlığı harekete geçirdi.

Kim Verdi Bu Ödevi, Bulun!
Kim Verdi Bu Ödevi, Bulun!

Telefonla Ankara İl Milli Eğitim Müdürü’nü arayan Bakan Nabi Avcı, konunun araştırılması ve gereken işlemin yapılması talimatını verdi.

Bakanlık genelgeye rağmen, genelgeye uymayan, ödev veren okulların, öğretmenlerin Türkiye genelinde tespit edilip gerekli işlemin yapılması için çalışma başlattı.

Kim Verdi Bu Ödevi, Bulun!

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü de ödev yasağını ihmal eden okullar hakkında inceleme başlattığını belirtti.

Bu arada Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın restoran içerisinde oyun oynamak yerine ödev yaptığını gördüğü çocukların özel okulda okuduğu ve Bakanın özel okul yetkilisini de aradığı biliniyor.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM