Kimler İlçe Milli Eğitim Müdürü Olabilir?

Kimler İlçe Milli Eğitim Müdürü Olabilir? Kimler İlçe Milli Eğitim Müdürü Olabilir? Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliğini 13 Ocak 2016 tarihi itibariyle değiştirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürleri Atamasına Düzenleme! Haberimizde buna değinmiştik. Biraz bilgi verme ihtiyacı duyduk. Yapılan değişikliklerden öne çıkanları maddeler halinde sıralarsak; Şef Kadroları için yapılacak Görevde Yükselme Sınavına “Yardımcı Hizmetler Sınıfında Görev Yapanlar” […]

Kimler İlçe Milli Eğitim Müdürü Olabilir?

Kimler İlçe Milli Eğitim Müdürü Olabilir?

Kimler İlçe Milli Eğitim Müdürü Olabilir? Milli Eğitim Bakanlığı Görevde Yükselme Yönetmeliğini 13 Ocak 2016 tarihi itibariyle değiştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Atamasına Düzenleme! Haberimizde buna değinmiştik. Biraz bilgi verme ihtiyacı duyduk.

Yapılan değişikliklerden öne çıkanları maddeler halinde sıralarsak;

  • Şef Kadroları için yapılacak Görevde Yükselme Sınavına “Yardımcı Hizmetler Sınıfında Görev Yapanlar” başvuramayacak.
  • Eğitim Uzmanı kadrolarına sınavsız Öğretmen ataması yapılamayacak.

 

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak atanma şartı;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartlara ek olarak aşağıdaki şartlardan birisi aranır:
  • a) Okul müdürü olarak ikinci görev kapsamında en az iki yıl asaleten görev yapmış olmak.
  • b) Bakanlık merkez ve taşra teşkilatında, Talim ve Terbiye Kurulu uzmanı, eğitim uzmanı, hukuk müşaviri, şube müdürü, tesis müdürü, basımevi müdürü kadrolarında ayrı ayrı veya toplamda en az bir yıl olmak üzere asaleten görev yapmış olmak.
  • (2) İlçe milli eğitim müdürü ve daha üstü unvanlı Bakanlık kadroları ile milli eğitim uzmanı ve maarif müfettişi kadrolarında asaleten görev yapmış olanlardan ilçe milli eğitim müdürü kadrolarına atanacaklarda ise, sadece 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 68 inci maddesinin (B) bendinde öngörülen şartlar aranır.

Yönetmeliğin Son Halini İndirmek İçin TIKLAYINIZ.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM