Kız ve erkek öğrencileri yan yana oturtmayan okul müdürü açığa alındı

Geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklama ile dikkat çeken Okul Müdürü açığa alındı. Mersin İleri Ortaokulu müdürü kız ve erkek öğrencilerin yan yana oturmaması için karar aldıklarını belirtmişti.

Kız ve erkek öğrencileri yan yana oturtmayan okul müdürü açığa alındı

Kız ve erkek öğrencileri yan yana oturtmayan okul müdürü açığa alındı

İleri Ortaokulu Müdürü yapılan toplantıda kız ve erkek öğrencilerin yan yana oturmayacaklarını, bu konuda da karar aldıklarını açıklamış ve yerel basın başta olmak üzere medyada bu açıklama büyük tepkilere neden olmuştu. Okul müdürünün bu açıklamasının basında yer almasından dolayı Mersin Valiliği tarafından başlatılan inceleme ve soruşturma işlemi neticesinde ilgili okul müdürü açığa alındı.

KIZ VE ERKEK ÖĞRENCİ YAN YANA OTURMAYACAK

Geçen hafta içerisinde İleri Ortaokulu Müdürü tarafından yapılan kız ve erkek öğrenci açıklaması velilerin ve MEB camiasının tepkisini çekmişti. Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü müfettişleri tarafından yürütülen inceleme sonucunda ise okul müdürünün açığa alındığı belirtildi. Kız ve erkek öğrencilerin sınıfta sırada yan yana oturamayacağını belirten okul müdürünün böyle bir şahsi uygulamayı yapamayacağını belirten Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, yönetmeliklerin bu konuda yeteri kadar açık olduğunu vurguladı. Okul müdürü dahil hiçbir MEB personelinin şahsi düşüncesini yönetmeliklerin önüne geçiremeyeceğini belirten Adem Koca, okul müdürünü açıklamasında belirttiği uygulamanın okul içerisinde şu ana kadar uygulanmadığının altını çizdi.

VALİLİK MÜFETTİŞ GÖREVLENDİRDİ

Okul müdürü hakkında gerekli inceleme ve soruşturma işleminin sağlıklı bir şekilde yapılabilmesi için Mersin Valiliği tarafından görevlendirilen müfettişler okul müdürü hakkında gerekli inceleme işlemini bitirdi. Mersin merkezde bulunan bin öğrenciden fazla mevcuda sahip, 24 derslik kapasiteli İleri Ortaokulu müdürlüğü yapan idareci yaptığı açıklamaların müfettişler tarafından incelenmesinden sonra müfettişlerin raporu ile açığa alındı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM