Komünist Başkandan ihraç edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenlere destek

Komünist belediye başkanı olarak bilinen ve Türkiye’de TKP’nin tek belediye başkanı olan Mehmet Maçoğlu’nun meslekten ihraç edilen ve Eğitim-Sen üyesi olan öğretmenlere işsiz kalmamaları konusunda destek olduğu ortaya çıktı.

Komünist Başkandan ihraç edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenlere destek

Komünist Başkandan ihraç edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenlere destek

Tunceli’nin Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu Türkiye Komünist Partili. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı bir konuşmada hizmet istemeyenler ve yapılan yatırımlara karşı çıkan bir kesim olduğunu, bu kişilerin komünist zihniyet barındırdıklarını ifade etmiş, sonrasında ise komünist tartışması çıkmıştı. Sözcü’den Gazeteci Yazar Saygı Öztürk komünist belediye başkanı olarak bilinen Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu’nu ziyaret etti.

FETÖ, PKK, DHKPC BAĞLANTILARI GEREKÇESİ İLE İHRAÇ

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi sonrasında kamuda 115 bine yakın kamu personeli ihraç edildi. İhraç edilenlerin büyük çoğunluğu FETÖ bağlantılı oldukları gerekçe ile ihraç edilirken, PKK/DHKPC gibi örgütlerle bağlantıları olan öğretmenler, MEB personelleri, kamu çalışanları da meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilenler arasında suçsuz olanların görevlerine dönmesi için 685 sayılı KHK ile kurulması kararı alınan ve Temmuz ayında başvuruları alma başlayan OHAL inceleme komisyonuna başvurular sürerken OHAL inceleme komisyonu başvuruları 14 Eylül 2017 tarihinde sona erecek.

İHRAÇ EDİLEN EĞİTİM-SEN ÜYELERİNE DESTEK

Tunceli Ovacık Belediye Başkanı Mehmet Maçoğlu meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen üyesi öğretmenlere destek veriyor. Saygı Öztürk’ün haberinde yer alan bilgiye göre meslekten ihraç edilen Eğitim-Sen’li öğretmenlere belediye tarafından büyükbaş hayvan desteği ve arıcılık desteği veriliyor. 3 bin 800 nüfuslu 58 köyü olan Ovacık ilçesinin 59 yaşında olan belediye başkanı Maçoğlu yüzde 36’lık bir oyla TKP’li olarak belediye başkanı olmuştu.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM