Küresel Öğretmen Ödülü’nü İngiliz Andria Zafirakou aldı

Global Teacher Prize, Küresel Öğretmen Ödülü’nü İngiltere’de görev yapan Andria Zafirakou kazandı.

Küresel Öğretmen Ödülü’nü İngiliz Andria Zafirakou aldı

Küresel Öğretmen Ödülü’nü İngiliz Andria Zafirakou aldı

Dünyanın en iyi öğretmeni ödülünü kazanan İngiliz Andria Zafirakou’nun ülkenin en fakir ve en sorunlu bölgelerinden birisinde görev yaptığı belirtildi. Güzel sanatlar öğretmeni olarak çalışan İngiliz öğretmenin Londra’da Alperton Community Okulu’nda çalıştığı açıklandı.

DÜNYANIN EN İYİ ÖĞRETMENİ SEÇİLDİ

Varkey Gems Vakfı tarafından verilen ödülün töre Dubai’de düzenlendi. Finale 10 öğretmen kalırken finalistler arasında Samsun’un Ayvacık ilçesinde bir anaokulunda görev yapan Nurten Akkuş öğretmenimiz de yer aldı. Küresel Öğretmen Ödülü’nü alan İngiliz Andria Zafirakou öğretmen aynı zamanda bir milyon dolarlık ödülün de sahibi olurken öğretmenin 39 yaşında olduğu bilgisi verildi.

Global Teacher Prize, Küresel Öğretmen Ödülü ödül töreni video;

‘Eğitim Nobel’i olarak bilinen ve dünya çapında seçilen öğretmenlerin finale kaldığı ‘Küresel Öğretmen Ödülü’nde bu sene Türkiye’den Nurten Akkuş öğretmenimizde yer aldı.

ÖDÜL İNGİLİZ ÖĞRETMENİN

Alperton Community Okulu’nda güzel sanatlar öğretmeni olan ve yaklaşık bin 400 öğrencisi olan Yunan asıllı İngiliz öğretmen, okuldaki öğrencilerine 35 farklı dilde selamlamayı öğreterek tüm dünyadaki eğitim camiasının dikkatini çekti. Hint asıllı işadamı Sunny Varkey’in eğitim alanında projeler geliştirmek amacıyla kurduğu ve onursal başkanlığını ABD eski Başkanı Bill Clinton’ın üstlendiği Varkey Gems Vakfı (Varkey GEMS Foundation) tarafından düzenlenen geceye ABD eski başkan yardımcılarından Al Gore, İngiltere eski Başbakanı Tony Blair ve son iki senenin şampiyonu Formula 1 pilotu Lewis Hamilton da katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM