Mahmut Özer ve Mustafa Safran MEB Bakan Yardımcısı oldu

Milli Eğitim Bakanlığına yapılan Bakan Yardımcısı atamaları Resmi Gazete’de yayımlandı. 9 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete ilanına göre Prof. Dr. Mahmut Özer ile Prof. Dr. Mustafa Safran Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atandı.

Mahmut Özer ve Mustafa Safran MEB Bakan Yardımcısı oldu

Mahmut Özer ve Mustafa Safran MEB Bakan Yardımcısı oldu

Milli Eğitim Bakanlığına iki Bakan Yardımcısı daha atandı. 9 Ağustos 2018 tarihli Resmi Gazete’de Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Prof. Dr. Mahmut ÖZER’in Atanması Hakkında Karar ve Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, Prof. Dr. Mustafa SAFRAN’ın Atanması Hakkında Karar yayımlandı. Geçtiğimiz günlerde yapılan iki atama ile birlikte toplam MEB Bakan Yardımcısı sayısı dört oldu.

ÖZER VE SAFRAN BAKAN YARDIMCISI OLDU

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un yardımcılığına iki kişi daha atandı. Prof. Dr. Mahmut Özer ile Prof. Dr. Mustafa Safran Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atanmalarına ilişkin kararlar 09.08.2018 tarihli Resmi Gazete içerisinde yer aldı. 2018/88 sayılı kararla Mahmut Özer, 2018/89 sayılı kararla da Mustafa Safran MEB Bakan Yardımcısı olarak atandılar.

MEB BAKAN YARDIMCISI MAHMUT ÖZER

Prof. Dr. Mahmut Özer’in MEB Bakan Yardımcısı olduğuna dair 2018/88 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı;

MEB Bakan Yardımcılığına Prof. Dr. Mahmut Özer atandı
Prof. Dr. Mahmut Özer

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. Mahmut Özer atanmıştır. 8 Ağustos 2018

MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Özer kimdir? Mahmut Özer biyografi bilgilerine baktığımızda Özer’in tanınmış simalardan olduğu görülmektedir. ÖSYM Başkanı olarak bir dönem görev alan Mahmut Özer, yeni dönemde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görev yapacak. Mahmut Özer özgeçmiş bilgileri içerisinde 5 Mayıs 1970 Tokat doğumlu olduğunu görüyoruz.

Prof. Dr. Mahmut Özer biyografi bilgileri
Prof. Dr. Mahmut Özer özgeçmiş

1988 yılında Tokat İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra 1992 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümünden mezun olan Mahmut Özer Zonguldak Karaelmas Üniversitesi rektörü ve Bülent Ecevit Üniversitesi  rektörü olarak görev yaptı. ÖSYM Başkanlığı yaptığı dönemde birçok soruna el atan ve sorun yaşanmamasını sağlaması ile dikkat çeken Prof. Dr. Mahmut Özer MEB Bakan Yardımcısı oldu.

MEB BAKAN YARDIMCISI MUSTAFA SAFRAN

Prof. Dr. Mustafa Safran’ın MEB Bakan Yardımcısı olduğuna dair 2018/89 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararı;

Prof. Dr. Mustafa Safran MEB Bakan Yardımcısı oldu
Prof. Dr. Mustafa Safran

Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. Mustafa Safran atanmıştır. 8 Ağustos 2018

MEB Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Safran kimdir? Mustafa Safran biyografi bilgilerine baktığımızda Safran’ın Gazi Üniversitesinden Milli Eğitim Bakanı Prof Dr Ziya Selçuk’un mesai arkadaşı olduğunu görüyoruz. Yeni dönemde Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak görev yapacak. Mustafa Safran özgeçmiş bilgileri içerisinde 1958 yılında Kastamonu doğumlu olduğunu görüyoruz. Öğretmenler tarafından da tanınan ve bilinen bir kişi olan Mustafa Safran Bakan Yardımcısı olarak görev yapacak.

Mustafa Safran kimdir?
MEB Bakan Yardımcısı Mustafa Safran

1979 yılında Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümünden mezun olan MEB Bakan Yardımcısı Mustafa Safran 1985 Yılında Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisansını 1989 Yılında Ankara Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsünde doktorasını tamamlamıştır. 2008 – 2011 yılları arasında Gazi Üniversitesi, Gazi Eğitim Fakültesi Dekanı olarak görev yapan Safran, 2011 yılında Kastamonu Üniversitesi Rektör Vekili olarak atanmıştı.

MEB BAKAN YARDIMCISI SAYISI DÖRT OLDU

Prof. Dr. Mahmut Özer ile Prof. Dr. Mustafa Safran Milli Eğitim Bakan Yardımcısı olarak atanmasından sonra şu anda toplam MEB Bakan Yardımcısı sayısı dört oldu. 25 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan Resmi Gazete’de 2018/40 ve 2018/41 sayılı kararlarla Milli Eğitim Bakanlığı Bakan Yardımcısı olarak İbrahim ER ve Reha DENEMEÇ de atanmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Rüzgarı Dinleyen Çocuk