MEB 1 Nisan 2019 Pazartesi günü okulları tatil etti resmi yazı yayınlandı

Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü tarafından 1 Nisan 2019 tarihinde okulların tatil edildiğine dair resmi yazı valiliklere gönderildi.

MEB 1 Nisan 2019 Pazartesi günü okulları tatil etti resmi yazı yayınlandı

MEB 1 Nisan 2019 Pazartesi günü okulları tatil etti resmi yazı yayınlandı

MEB Personel Genel Müdürlüğü 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan Mahalli idareler Genel Seçimleri sonrası 1 Nisan 2019 Pazartesi günü eğitim kurumlarının tatil edildiğine dair resmi yazıyı dağıtım yerlerine gönderdi.

1 Nisan Pazartesi okullar tatil mi sorusunun cevabını da Bakanlık vermiş oldu. İlgili resmi yazı;

1 Nisan 2019 pazartesi okullar tatil edildi.
Resmi yazı

Bakanlık resmi yazısında eğitim kurumlarının 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak olan seçimlerde seçmenler için oy kullanma yeri olacak şekilde hazırlanacağını, oyların sayımının pazar akşamına kadar süreceğini hatırlatırken bu şartlar doğrultusunda pazartesi günü için okulların eğitim öğretime hazır hale getirilemeyeceğine dikkat çekti.

1 Nisan pazartesi tatil edilmesinden dolayı öğretmenler ve idarecilerin ek dersleri hakkında da yazıda açıklama yapan Milli Eğitim Bakanlığı “1 Nisan 2019 Pazartesi günü üzerilerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaklar” hükmüne yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM