MEB 143 Öğretmenin İstifa Ettiğini Açıkladı

MHP İstanbul Milletvekili Faruk Aksu ve MHP Ankara Milletvekili Zühal Topcu tarafından cevaplanması için verilen soru önergeleri Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplandırıldı.

MEB 143 Öğretmenin İstifa Ettiğini Açıkladı

MEB 143 Öğretmenin İstifa Ettiğini Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı soru önergesi cevapladı. Nabi Avcı tarafından cevaplanan soru önergesinde özel okulda eğitim gören öğrenci sayıları da açıklandı.

MHP İstanbul Milletvekili Faruk Aksu ve MHP Ankara Milletvekili Zühal Topcu tarafından cevaplanması için verilen soru önergeleri Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı tarafından cevaplandırıldı.

İSTİFA EDEN MEB PERSONEL SAYISI

Nabi Avcı dersanelerin kapanması konusunda yaptığı açıklamada Anayasa Mahkemesi tarafından verilen karardan dolayı öğrencilerin herhangi bir mağduriyet yaşamadığını ifade etti.

Bakan Avcı, Doğu Anadolu Bölgesinde  ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde görev yapan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) bünyesinde çalışan MEB personeli öğretmenlerden 2015 yılı içerisinde istifa eden ya da müstafi olan personel sayısının 143 olduğu bilgisini cevap verdiği soru önergesinde belirtti.

DERSANELERİN KAPANMASI
Dersanelerle ilgili soru önergesini de cevaplandıran Nabi Avcı, 2014-2015 yılları arasında kapanan dershane sayısının 2 bin 698 olduğunu belirtirken açılan özel okul sayısının 3 bin 428 olduğunu ifade etti. Nabi Avcı dönüşen özel öğretim kurumu sayısının da bin 636 olduğunu belirtti.
Müstafi Ne Demektir?
Öğretmen arkadaşlarımızdan ya da haberimizi okuyan takipçilerimizden Müstafi’nin ne demek olduğunu da açıklayalımç Müstafi, kendi isteğiyle işinden ayrılmış, işinden çekilmiş kısaca işinden istifa etmiş demektir.
1 yıl içerisinde 143 öğretmenin görevinden ayrılmış olması çok ciddi bir durumdur.
Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
istifa meb öğretmen

2 yorum

  1. 850/900 bin kişilik bir camiada 143 kişi çok mu ???
    Çok ciddi bir durum derken neresi ciddi neden ayrıldıkları konusunda bir bilgi varmi.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM