MEB Bir Milyon Fikir projesinde emekli öğretmenlerin de görüşünü alacak

Emekli öğretmenler Milli Eğitim Bakanlığının yeni dijital platformu olan Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir sitesine giriş yaparak fikir beyan edebilecekler.

MEB Bir Milyon Fikir projesinde emekli öğretmenlerin de görüşünü alacak

MEB Bir Milyon Fikir projesinde emekli öğretmenlerin de görüşünü alacak

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından çok önemsenen ve geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir projesinde emekli öğretmenlerin de destekleri alınacak. Bakanlık emekli olmuş öğretmenlerin fikirlerinden, tecrübelerinden yararlanmak adına onların da görüşlerini alacak.

EMEKLİ ÖĞRETMENLERİN DE FİKRİ ÖNEMLİ

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada “Millî Eğitim Bakanlığınca, bir milyon öğretmenin fikirlerini Bakanlığa direkt iletebilmeleri için oluşturulan “birmilyonfikir.meb.gov.tr” platformu, emekli öğretmenlerin de kullanımına açıldı.” ifadelerine yer verildi. Millî Eğitim Bakanlığı, emekli öğretmenlerin de fikirlerinden yararlanacak. Eğitim sisteminde 2023 vizyonu hedefinin temellerini öğretmenlerin öncülüğünde atmayı hedefleyen Bakanlık, eğitimin geleceğine okullardaki tecrübe, emek ve alın terinin ürünü olarak gördüğü fikir hazinesinin yön vermesini amaçlıyor.

MEB TÜM FİKİRLERİ ÖNEMSİYOR

MEB’in açıklamasında “Bakan Ziya Selçuk´un talimatıyla öğretmenlere yönelik oluşturulan dijital platform, “Öğretmenlikten emekliyim ama ´bu toplum için bir şey yapabilirim, bir şeyleri değiştirebilirim, dönüştürebilirim” düşüncesindeki emektar öğretmenlerin de kullanımına açıldı. Buna göre emekli öğretmenler, “birmilyonfikir.meb.gov.tr” platformuna e-Devlet üzerinden giriş yaparak fikirlerini Bakanlığa iletme olanağı bulacak. Millî Eğitim Bakanlığı, böylece görüş, düşünce, öneri ve projelerini alacağı emekli öğretmenleri de eğitim politikalarının karar ve yönetim süreçlerine dahil edecek.” ifadelerine yer verilirken öğretmenlerin paylaştığı fikirlerin Bakanlık uzmanlarınca uygulanabilirlik yönünden değerlendirme sürecinden geçirileceği öğretmenlerin de bu süreci yine platform üzerinden anlık takip edebilecekleri açıklandı.

Bir Milyon Öğretmen Bir Milyon Fikir sitesine giriş için tıklayınız

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Yazik ucretli ogretmenler yine 2.sinif vatandas mebbise kayit yok diye fkir beyani yapilamiyor.

  2. ilkokullarda 8-9 saatders normal mi bakanım.ilkokullarda derslerden sonra yapılan etüt altında ki dersler çocukları bezdiriyor.Eskiden bizler spor yapar top oynar çeşitli grup oyunları oynardık.Şimdi okullardan gelen öğrenciler alalece bilgisayar başına oturuyor.Enerjilerini atamadıkları için agresifhemen parlayan paylaşamayan tipler oluyor.Emekli öğretmen olarak düşüncemin azıcığını paylaşıyorum. Ama bunların göz önüne alınacağınıda sanmıyorum.Yıllarca böyle olmuşturALİ ERSOY

    • sayın Ali öğretmenim çok haklısınız lütfen siz de platforma girip bu görüşünüzü dile getirin belki sesimiz duyulur.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM