MEB; İYEP pilot uygulamada öğretmenlere ek ders ücreti yok

Milli Eğitim Bakanlığı pilot uygulaması başlayan İYEP için ek ders açıklaması yaptı. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen mesajda öğretmenlere ek ders ücreti ödenmeyeceğini belirtti.

MEB; İYEP pilot uygulamada öğretmenlere ek ders ücreti yok

MEB; İYEP pilot uygulamada öğretmenlere ek ders ücreti yok

Ortaokul ve liselerde geçtiğimiz yıllarda uygulamaya sokulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları öğrenciler tarafından büyük ilgi görmüş, ilkokul öğrencileri içinde benzer uygulamanın hayata geçirilmesi için yoğun talep gelmişti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde pilot olarak uygulamaya sokulan İYEP önümüzdeki sene tüm illerde uygulanacak.

İYEP EK ÖĞRETMEN DERS ÜCRETİ

İlkokul Yetiştirme Programı diğer adıyla İYEP için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından pilot olarak seçilen il ve ilçeler geçtiğimiz haftalarda açıklanmıştı. İYEP pilot iller;  Ağrı, Ankara (Altındağ, Haymana, Mamak, Sincan) Bingöl, Edirne, Hatay, İstanbul (Bağcılar, Çatalca, Çekmeköy, Esenler, Esenyurt, Kartal, Pendik, Silivri, Sultanbeyli) Konya, Mardin, Ordu, Siirt, Sivas, Şanlıurfa olarak belirlenirken buralarda pilot uygulamada İYEP görevi alan öğretmenlere MEB ek ders ücreti ödemeyeceğini açıkladı. ogretmenlericin.com olarak açıklanan İYEP öğretmen ek ders ücreti ödenmeyecek ifadesine göre bu durum pilot uygulamaya katkı sağlamayacaktır görüşündeyiz.

TEGM; EK DERS ÜCRETİ YOK

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’ne İYEP sorumlu birimine e-posta atan bir öğretmen İYEP uygulamasının yakın bir zamanda başlayacak olmasını hatırlatarak, İYEP’te görev alan öğretmenlerin ek ders ücreti hakkında açıklama istemiştir. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından verilen mesajda ise İlkokul Yetiştirme Programı kapsamında pilot uygulamada görev alan öğretmenlere İYEP ek ders ücreti ödenmeyeceği belirtilmiştir.

İlgili mesajlaşma ekran görüntüsü;

Öğretmen tarafından atılan mesaj;

İYEP Ek Ders Ücreti Soru

MEB tarafından verilen İYEP ek ders ücreti cevabı;

MEB cevap

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) Pilot Uygulama Kılavuzu geçtiğimiz günlerde MEB tarafından yayınlandı. Kılavuza göre İYEP pilot uygulaması yukarıda belirttiğimiz il ve ilçelerde 26 Şubat 2018 itibari ile başlıyor. İYEP hakkında detaylı bilgi ve kılavuz aşağıdaki haberimizde sunulmuştur.Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Bir emeğin karşılığı olur.İnsan kendi çocuğuna bile yarım saat ekstra ders anlatmada zorlanırlarken; 6-7 saat dersten sonra hangi akılla ücretsiz ders versin.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM