MEB Müsteşarı Yusuf Tekin; yeni müfredatla ders yükü hafifleyecek

Müsteşar Doç. Dr. Yusuf Tekin memleketi Erzurum’da 2016-2017 Eğitim Öğretim yılının ikinci döneminin başlaması ile ilgili bir törene katıldı. Öğrencilerle sohbet eden Tekin, öğrencilere yeni eğitim müfredatı hakkında bilgi de verdi. Askıda olan müfredat taslakları değerlendirmesinde bulunan Müsteşar Tekin, yeni müfredatla birlikte öğrencilerin müfredat yükünün de hafifleyeceğini açıkladı.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin; yeni müfredatla ders yükü hafifleyecek

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin; yeni müfredatla ders yükü hafifleyecek

Prof. Dr. Necmettin Erbakan Fen Lisesi eğitim öğretim yılı ikinci döneminin başlangıç törenine katılan Yusuf Tekin öğrencilerden yoğun ilgi gördü. MEB Müsteşarı Yusuf Tekin memleketi Erzurum’da öğrencilerle sohbet etti. Törene MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Erzurum Valisi  Seyfettin Azizoğlu, Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız da katıldı.

SINIFTAKİ ÖĞRENCİ SAYISI ORTALAMASI AZALDI

Son 12-13 yılda MEB’de derslik sayısının arttırılması, yapılan çalışmaların hayata geçirilmesi ile birlikte bir sınıfta ortalama öğrenci sayısının 50-60 rakamlarından 20’lere kadar düşürüldüğünü açıklayan Müsteşar Tekin, öğrencilerin sınıflarda daha kaliteli eğitim almaları için fiziksel olarak ne yapılması gerekiyorsa yapmaya çalıştıklarını belirtti. 10 yıllık süre içerisinde artık kalabalık sınıf kalmadığını belirten Tekin, sınıflarda öğrenci ortalamasının artık 20’li rakamlarda olduğunu açıkladı.

TEKİN: ÇOK ÇALIŞIN

Fen Lisesinde 9.sınıf dersine giren Müsteşar Tekin öğrencilere çok çalışmalarını belirterek öğrencilerin kendilerini iyi yetiştirmeleri yönünde tavsiyelerde de bulundu. Derslerin önemli olduğunu vurgulayan Tekin, dersler kadar önemli olanın da öğrencilerin insan oldukları unsuru olduğunu belirtti. Tüm öğrencilerin kendi yeteneklerine göre sosyal, kültürel, sportif aktivite yapmalarının önemli olduğunu açıklayan Tekin, rahatlayan öğrencinin başarılı da olacağını ifade etti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM