MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’e Fethullah Gülen’in selamını getiren Bakan kim?

Müsteşar Yusuf Tekin katıldığı bir programda yaptığı açıklamada gündemi sarsacak bilgiler verdi. Müsteşar olduğu dönemde kendisini tehdit eden bir Bakan olduğunu vurgulayan Tekin, müsteşar olması halinde kendisini rezil edeceklerinin söylendiğini belirtti.

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’e Fethullah Gülen’in selamını getiren Bakan kim?

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’e Fethullah Gülen’in selamını getiren Bakan kim?

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin Trabzon’da katıldığı konferansta açıklamalarda bulundu. 28 Şubat döneminde 28 Şubat’ı gerçekleştiren kişilerin FETÖ ile ittifak halinde olduğunu açıklayan Tekin, eğitim alanında da 28 Şubatın FETÖ’ye bırakıldığını belirtti. Tekin konferans sırasında çeşitli konularda açıklama yaparken, en dikkat çekici açıklaması ise kendisinin Müsteşar olduğu dönemde tehdit edildiği konusunda oldu. Tehdit edildiğini açıklayan Müsteşar Yusuf Tekin, Fethullah Gülen’in selamını getirdiklerini belirtti.

FETHULLAH GÜLEN’İN SELAMI VAR

Fetullah Hoca’nın selamı var. Tayyip Bey seni Milli Eğitim Bakanlığına müsteşar olarak alacak, seni uyarıyoruz. Gidersen, kabul edersen seni rezil edeceğiz, insan içine çıkamaz hale getireceğiz. Bu sözleri kendisine 2013 yılında söylendiğini belirten MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, bu sözleri bir Bakanın söylediğini açıkladı. Kendisini tehdit eden ve Gülen’in selamını ileten Bakanın ismini açıklamayan ve bilgi vermeyen Yusuf Tekin bu açıklaması ile büyük ses getirdi.

ÖMER DİNÇER, NABİ AVCI

Müsteşar Yusuf Tekin twitter hesabından yaptığı açıklamada ise Trabzon’da yatığı konuşmadan sonra basında, kamu haber sitelerinde Ömer Dinçer ve Nabi Avcı isimlerinin speküle edildiğini belirtti. Bu kişileri çok sevdiği iki bakanım olarak dile getiren Müsteşar Tekin, konunun bu kişilerle alakalı olmadığını vurguladı. Tekin, konuşulması gereken meselenin isimler üzerinden değil FETÖ üzerinden yapılması gerektiğinin altını çizerek, bahsettiği Bakanın Ömer Dinçer ya da Nabi Avcı olmadığını ifade etti.

KİM BU BAKAN?

Kendisine Gülen’in selamını getiren ve tehditkar konuşan Bakanın şu anda aktif siyasette olmadığını, Milletvekili olmadığını açıklayan Tekin, uzun süredir de bu kişinin Ak Parti ile ilişkisinin olmadığını ifade etti. Müsteşar Tekin’in açıklamasından sonra Yeni Akit gazetesi ve internet sitesi bahsi geçen Bakanın kim olduğu konusunda haber yapmış, haber içeriğinde ise 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı koltuğunda oturan Ömer Dinçer ve Nabi Avcı olduğunu hatırlatmıştı. 2011 yılında Milli Eğitim Bakanı olan Ömer Dinçer, Ocak 2013 yılında Milli Eğitim Bakanlığı görevini Nabi Avcı’ya devretmişti.

MÜSTEŞAR YUSUF TEKİN O BAKANI AÇIKLAMALI

FETÖ soruşturmasında kamudan on binlerce öğretmen, MEB personeli, kamu personeli ihraç edilmişken, FETÖ ele başının selamını getiren bu bakanın ismi Müsteşar Yusuf Tekin tarafından açıklanmalıdır. Suçsuz mağdurlar her gün iade umutlarını taze tutmaya çalışırken Tekin’in bu bakanı açıklayarak gerekli inceleme ve soruşturmanın yapılmasını sağlamalıdır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

 1. Madem öyle de meşum müsteşar neden bunu başsacılığa veya kamuya eş zamanlı duyur(a)mamış. Burda bir bit yeniği yok mu pekala_Akledelim azıcık bakalım. 15 senedir Meb’in altını üstüne getiren, assimilasyon ve dejenereyi sağlayan bir üst çatı olduğundan söz ediyor bütün eğitim ve kamu basını. buna ne diyeceğiz… Çoğu aynı bunların. Meb’ in üst teşkilatı komple temizlenmelidir. onu bilir onu söylerim…

 2. sendika üyeliği ve bank asya hesabı ve himmet transferleri fetö için yeterli delil sayılmaz mı? fetö darbesi başarılı olmuş olsa bu arkadaşlar paşa paşa koltuklara kurulacak ve tüm olup bitenin hükümetin hatası olduğu yönünde propaganda yapacaklardı. şimdi de kalkmış fetö magduru edebiyatı yapıyorlar. ne diyelim, fetönün asıl mağdurları milletdir, ülkemdir.

 3. Sendika üyeliği ,bank Asya hesabı gibi sebeplerle gariban memurları ihraç ettiniz.Bunun siyasi ayağı nerede?Böyle bir söz söylenmişse söyleyen has bir örgüt üyesidir.Artık bi zahmet siyasi ayağa gelinse.

 4. Madem ki kendi açıklamıyor. O zaman o dönemdeki tüm bakanları gözaltına alsınlar. Bizlere nasıl güvenemediler attılarsa bu isimlere de aynı muamele yapılsın. Garibanız diye neredeyse vatandaşlıktan atılacağız. Birilerine hala vip muamelesi yapılıyor. Böyle bir açıklama olup hiçbirşey yapılmaması da bir sürü soru işaretini doğuruyor. İsimden bahsediliyor bişeyden haberi olmayan garibanla ne uğraşılıyor. Mecliste bylock kullanan vekillerden bahsediliyor. Gariban memurla uğraşmak da neyin inadıdır? Gözünüzü seveyim madem bir terör örgütünden temizleyeceksiniz ülkeyi bu işe bari torpil karıştırmayın.

 5. Bizim halimizi anlatan bir fıkra:
  Devlet bir gün geniş ve boş bir araziye geceleri göz kulak olacak,500 TL maaşla,… bir bekçi işe almaya karar verir. Bir süre sonra düşünülür ; ”Peki talimatlar olmadan bekçi işini nasıl yapacak” Bir planlama birimi kurulur ve planlamayı yapmak üzere, 750’şer TL maaşla, iki kişi işe alınır.Bir süre sonra ”İşleri yapıp yapmadıklarını nasıl kontrol edeceğiz” diye düşünülerek, 1.000’er TL maaşla, iki denetmen işe alınır,biri denetim yapar diğeri raporları yazar . Bir süre sonra” Bunların maaşları hesaplanıp nasıl ödenecek ” diye tartışılırve 1.500’er TL maaşla, bir malimüsavir, bir katip, bir de istatikçi işe alınır. Bir süre sonra ;”Peki bunlardan kim sorumlu olacak.” Diye düşünülür ve 5.000 TLmaaşlı bir müdür ve 3.000’er TL maaşla iki de müdür yardımcısı işe alınır. Bir süre sonra, ülkede ekonomik kriz çıkar ve bütçedeki masrafları kısmak için bekçi işten çıkartılır…!

 6. Bu nedir. Biz ne selam getirdik ne selam aldık. İsim açıklamama da nedir. Sendika yüzünden atılalım. Selam getirenler dolaşsın ortalıkta. Derhal ne gerekiyorsa yapılmalıdır. Böyle açıkşama nedir. Kimi koruyorsunuz sayın tekin?

 7. 14 ekimde açığa alınan öģretmenlerin listesindeki hata düzeltilerek masumiyeti alenen ortada olanlar daha fazla bekletilmemelidir.

 8. söz konusu kişi bir öğretmen olsaydı darağacında sallandırırlardı ama bir bakan veya bürokrat olunca iş değişiyor….hukukun üstünlüğünden üstünlerin hukukuna geçişin nişanesi olan bir haber….Allah’a havale ediyorum…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM