MEB öğretmen performans değerlendirme sistemini bu sene yapmayacak

Öğretmen performans değerlendirme sistemi ile ilgili açıklama geldi. Bakanlık performans değerlendirmenin 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulanmayacağını ve ertelendiğini açıkladı.

MEB öğretmen performans değerlendirme sistemini bu sene yapmayacak

MEB öğretmen performans değerlendirme sistemini bu sene yapmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından MEB öğretmen performans değerlendirme sistemi ile ilgili alınan Bakanlık oluru yayınlandı. 08.05.2018 tarihli ve 9062771 sayılı “Öğretmen Performans Değerlendirmesi” konulu resmi yazı yayınlanırken yazıda 2017-2018 eğitim öğretim yılında performans değerlendirme sisteminin uygulanması gerekirken ilgili gerekçelerden dolayı ertelendiği belirtildi.

PERFORMANS DEĞERLENDİRME ERTELENDİ

ogretmenlericin.com olarak belirtelim performans değerlendirme sistemi iptal edilmedi, MEB değerlendirmeyi ertelendiğini açıkladı. Bu açıklamanın 24 haziran tarihinde yapılacak olan seçimlerden önce yapılmış olması MEB’in seçim hamlesi olarak görülmektedir. Milli Eğitim Bakanlığı birkaç gündür MEBBİS modülü üzerinde performans değerlendirme sistemini aktif etmiş ve öğrenci veli performans değerlendirme sistemi içinde eğitim videoları yayınlamıştı. Gelen tepkiler üzerinde MEB’in bu uygulamayı ertelemeye aldığı görülmektedir.

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü resmi olur yazısı;

öğretmen performans sistemi ertelendi
Resmi Yazı

DEĞERLENDİRME TASLAĞININ SON DURUMU

Milli Eğitim Bakanlığı öğretmen performans değerlendirme taslağı ile ilgili 5 sendika ve 55 üniversiteden görüş geldiğini hatırlatarak gelen görüşlerin uzmanlar tarafından analiz edildiğini açıkladı. MEB uzmanları tarafından performans değerlendirme sistemi taslağı ile ilgili gelen görüşlerin analiz edilme çalışmalarının tamamlanmasından sonra taslak yönetmeliğin eğitim paydaşlarının görüşüne sunulacağını belirten Milli Eğitim Bakanlığı konuyla ilgili öğretmen ve idarecilerin de yer aldığı çalıştay ile taslağa son halinin verileceğini açıkladı. MEB tarafından yayınlanan performans değerlendirme taslağı ile ilgili halen üniversitelerden görüşlerin geldiği ve analizlerin sürdüğü açıklanırken 2017-2018 eğitim öğretim yılında yapılması gereken öğretmen performans değerlendirme çalışmalarının ertelendiği belirtildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM