MEB Öğretmenevleri Kimlik Kartı Uygulaması hakkında resmi yazı

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Öğretmenevleri Kimlik Kartı Uygulaması konulu resmi yazıda kimlik kartı hakkında açıklama yapıldı.

MEB Öğretmenevleri Kimlik Kartı Uygulaması hakkında resmi yazı

MEB Öğretmenevleri Kimlik Kartı Uygulaması hakkında resmi yazı

17.05.2018 tarihli 9725195 sayılı Öğretmenevleri Kimlik Kartı Uygulaması konulu resmi yazıda Öğretmenevi, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Uygulama Yönergesi kapsamında tüm öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlükleri tarafından belirtilen mevzuat hükümleri ve verilen bilgiler doğrultusunda işlem tesis edilmesi istendi.

ÖĞRETMENEVİ KİMLİK KARTLARI

Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Bakanlığa bağlı olarak faaliyetlerini sürdüren öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlükleri ile ilgili olarak, ilgi Yönergenin “Ünitelerden faydalanma” başlıklı 13’üncü maddesinin sekizinci fıkrasında “Eğitim çalışanı ve emeklileri personel, kimlik kartı, emekli tanıtım kartı veya eğitim çalışanı olduğunu belgeleyen görev belgesi ibraz etmek suretiyle ünitelerden indirimli faydalanabilirler. Eğitim çalışanı yakınları da durumlarını belgelemek zorundadır. Ancak, zorunlu olmamak kaydıyla, talep ettikleri takdirde öğretmenevleri tarafından düzenlenecek öğretmenevi kimlik kartı ile kurumlardan faydalanabilirler.” hükmünü hatırlatırken konu ile ilgili olarak Genel Müdürlüğe ulaşan bazı şikayet dilekçelerinin yanı sıra, kurum yönetimlerince de “öğretmenevi kimlik kartı” uygulaması ile ilgili olarak birtakım tereddütlerin oluştuğu ve konu ile ilgili hatalı işlemler yapıldığı tespit edildiği ifade edildi.

İlgili resmi yazı;

Öğretmenevi

ÖĞRETMENEVİ ÜYELERİ

Milli Eğitim Bakanlığının bütün çalışanları, emeklileri ve bunların birinci derece yakınları, Bakanlık ile protokolü bulunan kurumlardan Sağlık Bakanlığı ile Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu çalışanları, emeklileri ve bunların birinci derece yakınları öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlüklerinden indirimli olarak (üye statüsünde) yararlandırılacaklar. Bu kapsamdaki kişilerin bir defaya mahsus olmak üzere, “öğretmenevi tanıtım kartı” alarak ülke genelindeki bütün öğretmenevi ve akşam sanat okulu müdürlüklerinden indirimli statüde yararlanacakları açıklandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Öğretmenevleri kartının personel/emeklisinin kardeşi ve torunlarına da kart çıkarılabilmesi lazım. TSK Türk Silahlı Kuvvetleri Akıllı Kart ve AGTV Adalet Teşkilatını Güçlendirme Vakfı Adalet Aile Kartı kardeş ve torunlara çıkıyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM