MEB okul yöneticilerini uyardı, teknolojiden anlamayan okul müdürleri var

Okul koordinat bilgileri kılavuzuna rağmen koordinat bilgilerin giremeyen okul müdürleri, yöneticileri kurum amirleri var. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen yazıda açıkça bu konuya değinildi.

MEB okul yöneticilerini uyardı, teknolojiden anlamayan okul müdürleri var

MEB okul yöneticilerini uyardı, teknolojiden anlamayan okul müdürleri var

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü tarafından “Okul-Kurum Koordinat Bilgileri” konulu yazı tüm kurumlara/okullara gönderildi. Genel Müdür Bekir Tırnakçı imzalı yazıda okul müdürlerine bir nevi sitem edildi ve uyarıda bulunuldu. Geçtiğimiz hafta kurumların ve okulların okul koordinat bilgilerinin girişinin yapılması istenmiş ve bunun için Milli Eğitim Bakanlığı bir kılavuz yayınlamıştı.

OKUL KOORDİNAT BİLGİLERİ

Geçtiğimiz günlerde Fatih projesi kapsamında okul koordinat bilgilerinin güncellenmesi gerektiği konusunda Bakanlık resmi yazı yayınlamıştı. Akıllı telefonlara indirilen ve EBA üzerinden giriş sağlanan uygulama ile okul koordinat bilgileri verisi kurum müdürleri, okul yöneticileri tarafından sisteme gönderilmişti. Ancak MEB personeli bu konuda Bakanlığa çok soru sorunca Bakanlıkta Okul Koordinatı Kullanım Kılavuzu yayınladı ve tüm detayları bu kılavuzda anlattı. Ancak bu işlemde yaşanan aksaklıkların olduğu ve koordinat bilgilerinin girilemediği görüldü. Milli Eğitim Bakanlığı ise bu konuda bir resmi yazı gönderdi.

Okul Koordinat Yazısı
BAZI OKUL MÜDÜRLERİ…

MEB tarafından gönderilen yazıda okul koordinat bilgilerinin girilmemesinde teknik aksaklıkların da olduğuna dikkat çekilmiş, teknik nedenlerden dolayı bilgi giremeyen okulların olduğuna değinilmiştir. MEB’in en dikkat çeken cümlesi ise “… bazı okul yöneticilerinin konuya yeterince hassasiyet göstermedikleri görülmüştür.” Görüldüğü üzere okul yöneticileri bu konuda ya teknolojiden anlamıyor ya da koordinat bilgileri girecek kapasiteye sahip değil. MEB bünyesinde görev yapan okul müdürlerinin büyük çoğunluğu son dönemde mülakatla atanan okul müdürlerinden oluşmaktadır. ogretmenlericin.com olarak buraya dikkat çekmek isteriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

  1. dışarda yöneticilere devlete atıp tutan eğitim birsenli olmayan müdürleride tanıyoruz toplantılarda en çok taklayı onlar atıyor her türlü yalakalığı yapıyor dışarı çıkınca siz iktidarın admısınız şöyle torpil böyle torpil dürüst olun

  2. daha önceki müdürler sanki dört dörtlüktü bilgisayarın düğmesine basamayan fosil müdürlerden kurtuldu bu ülke

  3. Niye kızıyorlar ki… Bunlar liyakata, yeteneğe bakmadam Eğitim-Bir-Sen’in listesinden idareci yapılan torpilli yeteneksizler değil mi! Zaten bir insanda yetenek olsa torpile tenezzül edip yandaş sendikanın ağalarının peşinden koşmaz, kendi yeteneğine güzenir. Olmadı gururu ve şerefi ile kenarda durur, bir koltuk için onun bunun oyuncağı olmaya tenezzül etmez.

    • çok doğru. lakin anlayana. eğitim bir sen dışında okul müdürü varmı. il başkanına uğramayan müdür olabiliyormu. bunlar hayatta ağlamayı bırakmazlar. çünkü kendi adamlarıhiç bir zaman yarış içinde olmamışlar. mülakat olmadan kimin nereye gideceği listeler bir kaç ay hatta yıl önce hazırlanıyor. bu kimseler kitap okumazlar, teknolojiyi takip etmezler. sendika binası yada il başkanlıklarından çıkmazlar. kendi düşen ağlamaz. milletin hakkını yersen alacağın karşılık bu olur. helal bakanlığa itirafta bulundukları için.

  4. Çoğu okulda da öğretmenler yapıveriyor. İşte burda yönetici olmak icin aranan şartlara tekrar bakmalı

  5. Doğru yapan okulların çoğunda da, bu işi yapanlar genelde sınavla atanmış müdür yardımcıları…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM