MEB personeline erken müjde, özür grubu atama sonucu belli oldu

MEB Müsteşarı Yusuf Tekin il içi ve il dışı özür grubu atama sonuçlarının bugün saat 21.00 de açıklanacağını belirtti.

MEB personeline erken müjde, özür grubu atama sonucu belli oldu

MEB personeline erken müjde, özür grubu atama sonucu belli oldu

İl içi özür grubu atama sonuçları ile il dışı özür grubu atama sonuçları bugün 21.00 itibari ile belli oluyor. Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin twitter hesabından açıkladı.

ERKEN SONUÇLANDI

MEB, Ağustos 2016 özür grubu atama sonuçlarını, özür grubu takviminde belirtilen süreden yaklaşık üç gün önce açıklıyor. Müsteşar Yusuf Tekin yaptığı açıklamada 31 Ağustos tarihinde açıklanması gereken iller arası özür grubu atama sonucu ile il içi özür grubu atama sonucunun bugün saat 21.00’da açıklanacağını vurguladı. Yusuf Tekin, özür grubu atama sonucunun erken açıklanma durumu için İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) ile MEB Bilgi İşlem Başkanlığı’na teşekkür etti.

YÜZDE YETMİŞ BEŞ

Müsteşar Yusuf Tekin, özür grubu atama başvurusu yapan yaklaşık 26 bin MEB personelinin yüzde yetmişbeş oranında isteklerinin yerine getirildiğini ifade etti. Tekin’in açıklamasına göre iller arası özür grubu atama başvurusu ile il içi özür grubu atama başvurusu yapan 26 bin öğretmenin yaklaşık 19 binin eş durumu, sağlık özrü vs özür grubu atama yer değişikliği yapılmış oldu. Özür grubundan yaklaşık 7 bin öğretmen ise yer değiştiremedi.

İL İLÇE EMRİ YOK

Ağustos 2016 eş durumu atama sonucu ile Ağustos 2016 sağlık özrü atama sonucu verilerine göre il emri ve ilçe emri uygulanmadığı için yaklaşık yedi bin öğretmenin özür grubu atama sonucu olumsuz neticelendi.

Ağustos 2016 özür grubu atama sonucu öğrenmek için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. 21 yıl hizmetle aile bütünlüğünü sağlayamıyoruz. Bari emekli yaş düzenlemesini kaldırın ki emekli olalım.Siz de kurtulun biz de. Söz de aynı ildeyiz, hergün 200 km yolculuk yapıyorum. Bana acımıyorsan sayın Bakanlığım, öğrencilerime acı bari.

  2. Puanlara bakılarak yapılan özür atamalarını kabul etmiyoruz yok eğer baz alınan puan değilse ne olduğunun açıklamasını istiyoruz ayrıca 2015 yılında verilen il emriyle anayasanın hükmü yerine getirilmiştit bu yıl il emrinin verilmeyeceği yönündeki açıklamaların kaynağının ne olduğunu bilmek istiyoruz anayasanın değiştiğini hatırlamıyoruz

  3. 2. İl içi ve İl dışı başvurularında Özür grubundan atanamayan öğretmenlere de başvuru şansı tanınmalıdır. Bir çok aile mağdurdur. Öncesinde boşalan kadrolarla ilgili ciddi bir kadro güncellemesi de yapılmalıdır. İnş.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM