MEB personeline sözleşmeli öğretmenliği geri getirdi

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz şubat ayında sözleşmeli öğretmen alınacağını açıkladı. Yılmaz: Sözleşmeli öğretmenler beş yıl sonra performansına bakılarak kadroya alınacak.

MEB personeline sözleşmeli öğretmenliği geri getirdi

MEB personeline sözleşmeli öğretmenliği geri getirdi

Evet yanlış okumuyorsunuz sayın öğretmen ve atama bekleyen öğretmen arkadaşlar. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı programda sözleşmeli öğretmen alınacağını açıkladı.

Yılmaz önümüzdeki Şubat ayında hem sözleşmeli hem de kadrolu öğretmen alınacağını ifade etti, MEB personelleri için bu açıklamalar soğuk duş etkisi yarattı.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN

İsmet Yılmaz sözleşmeli öğretmenliği getirme gerekçeleri olarak Doğu ve Güneydoğu’ya atanan öğretmenlerin çok kısa sürede geri döndüğünü, o bölgede kalmadıklarını belirten Yılmaz buralarda öğretmen tutmak için sözleşmeli öğretmenliği geri getireceklerini belirtti. Öğretmenin eş durumundan, sağlık özründen, mazeret nedeniyle öğretmenlerin geri gelmemesi için oralarda öğretmen tutmak için bu sistemi getireceklerini belirtti.

 EŞ DURUMU

Sözleşmeli öğretmenler eş durumundan eşinin olduğu yere yer değiştirme talebinde bulunamayacaklar. Eşler sözleşmeli öğretmenin olduğu yerde birleştirilecekler.

5 YILLIK SÖZLEŞME

Bakan İsmet Yılmaz sözleşmeli olarak atanan öğretmenlerin beşinci yıl sonunda performansına bakılacak eğer performansında başarılı olursa kadroya alınacak ve orada üç yıl daha çalışacak açıklamasını yaptı. Öğretmen toplamda orada sekiz yıl çalışacak ve sekiz yıl sonunda istediği yere tercih başvurusunda bulunabilecek ifadelerini kullandı.

MAARİF VAKFI

Bakan İsmet Yılmaz, güçlü bir ülke olmanın şartı eğitiminizin güçlü olması, kaliteli olması açıklamasını yaparken, Maarif Vakfı ile Türkiye’nin istenilen düzeye geleceğini, dünyaya açılacağını belirtti.

 

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamu Haberleri, Kamudan Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM