MEB resmi işlemlerde e-devlet üzerinden alınan belgeleri kabul edecek

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü tarafından kurumlara gönderilen resmi yazıda e-devlet üzerinden alınacak belgelerle resmi işlemlerin yapılabileceği belirtildi.

MEB resmi işlemlerde e-devlet üzerinden alınan belgeleri kabul edecek

MEB resmi işlemlerde e-devlet üzerinden alınan belgeleri kabul edecek

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü 08.06.2018 tarihli 11289156 sayılı E-Devlet üzerinden alınan belgeler konulu resmi yazı tüm il milli eğitim müdürlüklerine gönderilirken, Bakanlık İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünün 18.09.2017 tarihli ve 107018 sayılı yazısı kapsamında açıklama yaptı.

E-DEVLET ÜZERİNDEN ALINAN BELGELER

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda vatandaşların yaşamını kolaylaştırmak için bürokratik işlemlerin azaltılmaya çalışıldığına vurgu yapılan resmi yazıda bu kapsamda Nüfus müdürlüklerine gitmeden e-devlet şifreleri ile e-devlet kapısı üzerinden vatandaşların belge temin edebildikleri hatırlatıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ilgili resmi yazı;

E-devlet MEB

Zaman ve emek kaybını önlemek için Milli Eğitim Bakanlığı kurumlarında öğrenci kursiyer kayıtlarında e-devlet üzerinden alınan belgelerin kabul edileceği belirtildi. Vatandaşların işlemlerini hızlandırmak ve kolaylaştırmak için Milli Eğitim Bakanlığının faaliyetlerinde iş ve işlemlerinde e-devlet üzerinden alınacak belgeler kabul edilecek.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü 18.09.2017 tarihli ve 107018 sayılı yazısı;

E-Devlet Üzerinden Alınan Belgeler

“Bilindiği gibi 2007 yılında uygulamaya konulan Kimlik Paylaşımı Sistemi ile Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü merkezi veri tabanında tutulan kayıtlar kamu kurum ve kuruluşları ile paylaşılmaktadır. Yürütülen çalışmalar sonucunda; vatandaşlarımızın yaşamını kolaylaştırmak, bürokratik işlemleri azaltarak hizmette etkinliği arttırmak amacıyla nüfus müdürlüklerine gitmeden, e-Devlet kapısı üzerinden, e-Devlet şifreleri ile nüfus kayıt örnekleri ile yerleşim yeri ve diğer adres belgelerini sorgulayabilmeleri ve söz konusu belgeleri temin etmeleri mümkün hale gelmiştir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim