MEB; tatillerden dolayı telafi eğitimleri yapılacak, eksikler tamamlanacak

Son dönemlerde çokça kart atili verildi. Kart tatilinden dolayı yapılamayan dersler eksik kaldı. Yine bazı yerleşim yerlerinde yaşanan gelişmeler eğitimi aksattı. MEB yayımladığı yazıda eksikliklerin tamamlanması için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi. Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü 06.01.2017 tarihinde 273328 sayılı Eğitim ve Öğretim Faaliyetlerinin Tamamlanması konulu bir yazı yayımladı.

MEB; tatillerden dolayı telafi eğitimleri yapılacak, eksikler tamamlanacak

MEB; tatillerden dolayı telafi eğitimleri yapılacak, eksikler tamamlanacak

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından tüm illere gönderilen yazıda MEB iş takvimi içerisinde, planlama içerisinde yer alan ancak çeşitli sebeplerden dolayı yerine getirilemeyen eğitim öğretim faaliyetlerinin yerine getirilmesi gerektiği belirtildi. Bakanlık telafi eğitimi yapılarak eksiklerin tamamlanmasını, gerekli tedbirlerin alınması adına planlamasının başlatılmasını istedi. En çok aksaklık kar tatili nedeniyle yaşandı. Ülke genelinde etkisini sürdüren kar yağışı İstanbul başta olmak üzere kentlerde okulların tatil edilmesine neden oldu.

AKSAMALAR YAŞANDI

Milli Eğitim Bakanlığı illere gönderdiği yazısında ülkede bazı yerleşim yerlerinde çeşitli sebeplerden dolayı eğitim ve öğretim faaliyetlerinde aksamalar odluğunu, bu aksamalardan dolayı eğitim kurumlarında eğitime ara verildiğini belirtti. Okulların tatil edilmesinden dolayı Valiliklerce idare izin verildiği hatırlatılarak bu tatillerden, idare izinlerden dolayı MEB iş takvimi içerisinde yer alan ve zamanında yapılamayan faaliyetlerin telafi eğitiminin yapılması adına gerekli tedbirlerin alınması istendi.

YURT DIŞINDAN GELENLER

MEB yurt içinde yerleşim yerlerinde yaşanan kar tatilleri ve idare izin gibi nedenlerden dolayı eğitim yapılamamasına değinirken bir de yurt dışından gelen öğrencilerle, milli sporcular konusuna açıklık getirdi. Bakanlık yurt dışından gelen, milli sporcu olan öğrencilerin derslerinde olan eksiklerin, yapılamayan eğitim öğretim faaliyetlerinin ilgili mevzuat kapsamında yaptırılması, Valiliklerce gerekli tedbirlerin alınması gerektiği belirtti.

HAFTA İÇİ DERS SAATİ DIŞINDA VE HAFTA SONU

Hasta olan öğrencilerin de kapsama dahil edilerek benzer durumlarla ders faaliyetleri yapılamayan öğrenciler için telafi eğitimi yapılması istendi. Hafta içi ders saati dışında kalan zamanlarda, hafta sonunda, ayrıca çok gerekli görülmesi durumunda da yarı yıl tatilinde telafi eğitimlerin yapılması gerektiğini açıklayan MEB, eğitim öğretim faaliyetlerinin sağlıklı yürütülmesi, eksiklerin tamamlanması adına Valiliklerin tedbir alması gerektiğini belirtti. İlgili resmi yazı için TIKLAYINIZ

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM