MEB’de 33 bin 138 öğretmeni meslekten ihraç ettik, 70 bin personel aldık

Millî Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz İstanbul’da katıldığı programda eğitimle ilgili açıklamalar yaparken, meslekten ihraç edilen öğretmen sayısı ve son dönemde atanan öğretmen sayısı hakkında da bilgi verdi ve MEB’in şu anda ciddi olarak öğretmen eksiğinin bulunmadığını vurguladı.

MEB’de 33 bin 138 öğretmeni meslekten ihraç ettik, 70 bin personel aldık

MEB’de 33 bin 138 öğretmeni meslekten ihraç ettik, 70 bin personel aldık

Milli Eğitimde 33138 öğretmen meslekten ihraç edildi. Açıklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi. Düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan ve soruları yanıtlandıran Bakan Yılmaz Kanun Hükmünde Kararnamelerle meslekten ihraç edilen öğretmen sayısının 33 bin 138 olduğunu açıkladı.

MEB’DE İHRAÇ EDİLENLER

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz  tarafından yapılan açıklama videosu;

İstanbul Beykoz’da düzenlenen programda basın mensupları ile bir araya gelen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a toplantıda MEB Müsteşarı Yusuf Tekin ve diğer yetkililer eşlik etti. Yenilenen müfredat ve ÖSYM tarafından yapılan puan hesaplama hatası hakkında da bilgi veren Yılmaz, FETÖ nedeni ile meslekten ihraç edilen MEB personelleri konusunda da bilgi verirken, Bakanlığın öğretmen açığının bulunmadığını, ihraçlardan dolayı bir öğretmen sıkıntısı yaşanmadığını belirtti.

EĞİTİM İYİYE GİDİYOR

Bakan Yılmaz yaşanan ihraçlardan dolayı eğitimde aksaklık ya da bir sıkıntı olmadığına dikkat çekerken eğitim her bakımdan iyiye gidiyor ifadesini kullandı. Liseden mezun olan öğrencilerin şu ana kadar olmadığı kadar bir başarı grafiği çizdiğini belirten Bakan İsmet Yılmaz, 4 yıllık üniversite kazanan öğrenci sayısının başarısında artış yaşandığının altını çizdi.

İHRAÇ EDİLENLERİN YÜZDE OTUZU MEB’DE

ogretmenlericin.com olarak belirtmemiz gerekirse meslekten ihraç edilen 111 bin kamu personelinin yüzde otuzdan fazla kısmı Milli Eğitim Bakanlığı personeli iken bunların yüzde 95’den fazlası ise öğretmendir. İhraç Kanun Hükmünde Kararnamelerinde büyük oran MEB’de iken göreve iade oranlarında da MEB en az iadelerin gerçekleştiği kurumlardan birisi diyebiliriz. Aktif Eğitim-Sen üyeliği nedeniyle büyük ihraçlar yaşanmıştır.

0
like
0
love
0
haha
0
wow
0
sad
0
angry
Sosyal Medyada Paylaşın:

Yazıya Gelen Yorumlar

9 Yorum - "MEB’de 33 bin 138 öğretmeni meslekten ihraç ettik, 70 bin personel aldık"

Bildir
avatar
Sıralama:   En Yeniler | Eskiler | Beğenilenler
Mebmagdur
Ziyaretçi
Mebmagdur

Allah buyuktur elbette bu kadar masumun hakki kimsede kalmaz.

NAZLI
Ziyaretçi
NAZLI
oylarımızla dualarımızla başımıza seçtiğimiz sayın cumhur başkanım sizde biliyorsunuz bunca insanın suçsuz olduğunu bankaya para yatırdı vay bu fetöcü deyipde insanların haklarını elinden aldın sayın cumhur başkanım o hal bu hal deyipde milleti kandırma siz izin vermedinizmi bu bankayı açık tutmaya insanların çoğu bilmiyor bu bankanın fetönün bankası olduğunu sayın cumhur başkanım adaletli olun bu konuda siz daha çok suçlusunuz ne istedinde vermedik dedin madem fetöyü ayıklıyorsunuz bi kendinizde adaletin öünde hesap verin adalet budur kandırıldık ben özürdilerim deyipde bi kenara çekildiniz milletin hanesini söndürdünüz be ne kadar ak parti ikdidarında yüksek makamda insanlar var hepsi tererüsttü övüyorsunuz memurada vay… Read more »
Hak
Ziyaretçi

Bu ihraç edilen öğretmenler devlet memuru.Devletine hayinlik edenler, affedilmemeli. Sendikadan ayrılan, bankaya belli bir amaç(tasarruftan başka ne olabilir?) için para yatırmış bir insan devlete nasıl bir zarar verebilir? Nasıl suç işlemiş olabilir? Oysa sendikanın çalışmasına izin veren, milletin parasını ve arazisini bu yapıya verenler suçlu olmuyorlar mı? Onları büyütenler değilmi?

VAHDETTİN AÇGÖZ
Ziyaretçi
VAHDETTİN AÇGÖZ

Bir idareci çalışma arkadaşlarına yardımcı olmak için çırpınır.Haksızlık olmasın diye bu adamın Allahı vicdanı ve insanlığı olamaz.Mümkün değil hala insan olduğunu düşünüp böyle bedbaht konuşmalar yapmaya devam ediyor.Yazıklar olsun sizin gibi bizi yöneten insanlardan artık yetti canımıza ne yapalım çıkıp canlı bomba mı olalım.Ya şunu soruyorum sizlere gelin araştırın bizi varsa suçumuz asın yoksa yeter diyorum bu kadar kalitesiz insanların bizi yönetmesine.Allah rızası için bu mazlum insanlara bir kulak verinnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn.

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Sizin için insanların çilesi ızdırabı sadece rakamdan mı ibaret bakan bey? Bazen gerçekten merak ediyorum hiç mi allah korkusu yok sizde? Vicdan dinin yarısıdır derler vicdanınız yok anladık pekii kendinizi nasıl bir müslüman olarak adlandıyorsunuz? 33 bin öğretmen binlerce yüzbinlerce alt üst hayat demek..sizin inandığınız allah değil gerçek müslümanların inandığı allah ahları üstünüze salsın..amin

wpDiscuz
  • YORUM