MEB’den 17 Nisan pazartesi tatili ve ek dersi ile ilgili resmi yazı

17 Nisan Pazartesi günü okullar tatil edildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tüm kurumlara pazartesi gününün tatil edilmesi ile ilgili resmi yazı gönderdi. Ayrıca 17 Nisan günü okulların tatil edilmesinden dolayı öğretmenlere ek ders ödenip ödenmeyeceği de açıklandı.

MEB’den 17 Nisan pazartesi tatili ve ek dersi ile ilgili resmi yazı

MEB’den 17 Nisan pazartesi tatili ve ek dersi ile ilgili resmi yazı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 17 Nisan gününün tatil edilmesi ve o güne ait ek ders konusunda açıklama yapıldı. İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda Anayasa değişikliğinin halkoylamasına 16 Nisan pazar günü sunulacağı nedeniyle, 17 Nisan pazartesi gününün tatil edildiği belirtildi. Okulların seçim için hazırlanacağı ve seçimden sonra da yine eğitim öğretim için düzenleneceği açıklanırken pazartesi gününe tüm hazırlıkların yetişmemesine dikkat çekildi.

OKULLAR FARKLI BİR İŞLEVDE OLACAK

Sandık kurulacak okulların normal işlevinden farklı olarak seçmenler için düzenleneceği belirtilen açıklamada 16 Nisan pazar günü oy sayma işlemi dahil tüm seçim işlemlerinin geç saatlerde biteceği bu nedenle ertesi gün okulların eğitim öğretime yetişmeyeceği belirtildi. Milli Eğitim Bakanlı kararı ile okulların 17 Nisan’da tatil olduğu, MEB personeli için de Pazartesi günü idari izin verildiği açıklandı. 17 Nisan Pazartesi ek dersi için de açıklama yapan Bakanlık toplu sözleşme hükümlerini hatırlattı.

EK DERSLER KESİLMEYECEK

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada 17 Nisan Pazartesi günü ek dersinin öğretmenlere ve idarecilere tam ödeneceği açıklandı. Okulların tatil edilmesinden dolayı ek ders kesintisi yapılmayacak.

Resmi yazı için TIKLAYINIZ

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM