MEB’in yeni eğitim müfredatı taslak programlarını FETÖ imamı yazdı iddiası

13 Ocak tarihinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın sunumu ile açıklanan yeni öğretim programları taslakları hakkında ortaya atılan iddia ve yapılan açıklamalar herkesi şaşırttı. MEB’in yeni eğitim müfredatları FETÖ imamı tarafından mı hazırlandı? MEB bu kişinin araştırmalarını kullanarak yeni müfredat çalışması mı yaptı?

MEB’in yeni eğitim müfredatı taslak programlarını FETÖ imamı yazdı iddiası

MEB’in yeni eğitim müfredatı taslak programlarını FETÖ imamı yazdı iddiası

Ulusalkanal’ın haberine göre MEB tarafından hazırlanan ve bir aylık süre için askıda bekletilen yeni müfredat taslaklarının FETÖ bağlantıları tespit edildi. Eğitim-İş Sendikası başta olmak üzere bu konuda toplantı yaparak açıklama yapan STK’lardan MEB’e müfredat programını geri çekme çağrısı yapıldı. Yeni MEB müfredat taslaklarının şu anda yurt dışında kaçak olarak yaşayan FETÖ imamlarından birisi tarafından hazırlandığı belirtildi.

FETÖ İMAMININ KİTABI KAYNAK OLDU

Türkiye’de yıllarca imam hatip lisesinde öğretmenlik yapmış daha sonra emekli olmuş ve FETÖ’nün Uzakdoğu imamlığını yaptığı belirtilen kişinin bir yıldır yurt dışında yaşadığı şu anda da kaçak olduğu belirtildi. FETÖ imamının çalışması olan Eğitimde Anadolu Modeli kitabının MEB’in yeni müfredatına kaynak olduğu açıklandı. lusal Eğitim Derneği Genel Başkanı Nazım Mutlu tarafından yapılan açıklamada MEB tarafından sunulan yeni müfredat taslaklarının yıllardır Milli Eğitim Bakanlığına çöreklenmiş FETÖ üyeleri tarafından hazırlandığı iddia edildi. Yıllardır MEB’de yapılan müfredat çalışmalarının, güncellemelerinin ve değişimlerin de FETÖ üyesi MEB personelleri tarafından yapıldığı belirtilen açıklamada MEB’de müfredat taslaklarının geri çekilmesi talep edildi. İlgili FETÖ imamının yazdığı kitabından yeni müfredatın esinlendiğinin vurgusu yapılırken Bakanlığa çağrıda bulunarak bunun incelenmesi ve gerekenin yapılması talep edildi.

MÜFREDAT TASLAKLARINI HAZIRLAYANLAR AÇIKLANSIN

STK’ler tarafından yapılan açıklamada MEB’in yeni müfredat taslaklarını kimlerin hazırladığı, çalışmalara kimlerin katkı sağladığının açıklanması gerektiği belirtildi. İlkokul, ortaokul, lise öğretim programları taslaklarında katkı sağlayan, her üniteyi inceleyen kişilerin tek tek açıklanması, bu kişilerin FETÖ bağlantılarının olup olmadığının araştırılması gerektiği vurgusu yapılırken MEB’in büyük bir yanlıştan dönmesi için taslak içerisinde FETÖ izlerinin silinmesi adına öğretim programları taslaklarının geri çekilmesi talep edildi.

yeni-mufredat

Milli Eğitim Bakanlığında meslekten ihraç edilen öğretmen ve MEB personel sayısına dikkat çekilirken. Bakanlıkta yıllardır FETÖ’ye hizmet eden kişilerin MEB’de müfredat dahil olmak üzere tüm seviyedeki yetkilere hakim olduğuna değinildi. Bakanlığın uzun yıllardır ufak ufak müfredatta yaptığı değişikliklerde dahi FETÖ bağlantısı olacağına vurgu yapılan açıklamada yeni müfredat ve FETÖ bağlantısı ifade edildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Haberi ve görseli Ulusal Kanal’dan çalıp kaynak göstermemeniz çok ayıp… Künyenizde o kadar adam var ama hırsızlık yapıyorsunuz. yazıklar olsun size

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM