Meslekten ihraç edilenlerin göreve iade edilmesi için somut 5-6 kriter var

Bakanlar Kurulu sonrasında açıklamayı Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş yaptı. Kurtulmuş yaptığı açıklamada FETÖ sonucu meslekten ihraç edilen kamu personelinin göreve iade edilmesi konusunda bazı kriterlerin olduğunu ifade etti.

Meslekten ihraç edilenlerin göreve iade edilmesi için somut 5-6 kriter var

Meslekten ihraç edilenlerin göreve iade edilmesi için somut 5-6 kriter var

Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü’nde bugün yapılan Bakanlar Kurulu toplantısından sonra Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş toplantı gündeminde ele alınan konular hakkında açıklamalarda bulunurken, kendisine yöneltilen sorulara da cevap verdi.

ASILSIZ İHBARDA BULUNAN BEDEL ÖDEYECEK

Kamuda meslekten ihraç edilenlerin durumu hakkında açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, asılsız, imzasız ihbarlarda bulunan ve gerçek dışı ihbarda bulunan bu kişilerin yaptıkları ihbarlarının bir bedeli olacak ifadelerini kullandı. Kurtulmuş, asılsız ihbarın cezasının büyük olduğunu asılsız ihbarlarda bulunanlar ın bunun suç olduğunun bilincinde olması gerektiğini vurguladı.

UZUN BİR SÜREÇ OLACAK

Meslekten ihraç edilenlerin görevlerine ne zaman döneceği konusunda net açıklama yapmayan Kurtulmuş, bu sürecin uzun bir süreç olacağının altını çizdi. Kurulan komisyonların çok titiz bir şekilde çalışma yaptığını belirten Kurtulmuş, gelen itirazlarda kimseyi hak kaybına uğratmamak adına incelendiğini açıkladı.

FETÖ’DEN MAĞDUR OLANLAR

İllerde Valiliklerce kurulan kurullara yapılan itirazlar, BİMER’e yapılan itirazlar Başbakanlık tarafından MİT ve Emniyet raporlarına, incelemelerine göre araştırılacak, değerlendirilecek. Bu konuya açıklık getiren Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, ülke olarak çok hassas bir süreçten geçildiğini, bu süreçte adaletli davranacaklarını, adaletli davranılması gerektiğini belirtti. Oluşturulan komisyonla yapılacak soruşturma ile meslekten ihraç edilenlerin itirazlarının hak kaybına yol açmadan incelenmesi ve değerlendirilmesi gerekeceğini açıkladı.

SOMUT KRİTERLER

Kurtulmuş, meslekten ihraç edilenlerin görevlerine iade edilmesi için göz önünde bulundurulacak 5-6 somut kriterin olduğunun vurgusunu yaparken bu somut kriterlerin ne olduğunu açıklamadı. Kurtulmuş, FETÖ soruşturması çerçevesinde kamudan ihraç edilenlerin, meslekten ihraç edilirken bu somut kriterlere göre mi meslekten atılmış ya da bu somut kriterlere bakılmadan mı atılmış olduklarının değerlendirilmesinin yapılacağını belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

 1. YOL GOSTERIYORUM
  1- SİFRELI PROGRAM KULLANAN
  2- BANKASYADAN YUKLU PARA TRANFERI YAPANLAR

  DONEMEZ…!!!

  BUNU DISINDAKILER DONSUN..!!!!
  1- SENDIKA UYESI OLAN YADA SENDIKADAN CIKANLAR
  2- BANKASYADA KENDI HESABINA PARA YATIRANLAR
  3- OKULLARA OGRENCI GONDEREN
  BUNLAR DONMELI..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM