Meslekten ihraç edilenlerin maaşları geri iade edilmeyecek

29 Ekim tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 675 sayılı KHK ile 10 bin MEB ve kamu personeli meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen öğretmen ve memurlar peşin aldıkları maaşların kalan kısımlarını geri ödemeyecekler. 1 Eylül tarihinde ihraç edilen ve maaşlarının kalan kısımlarını ödeyen öğretmen ve memurlar ise ödedikleri ücretleri geri alamayacaklar. Bu konuda iki farklı uygulama ortaya çıkmış oldu.

Meslekten ihraç edilenlerin maaşları geri iade edilmeyecek

Meslekten ihraç edilenlerin maaşları geri iade edilmeyecek

675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname 29 Ekim 2016 tarihinde 93. yıl dönümünün kutlandığı Cumhuriyet Bayramında Resmi Gazete’de yayımlandı. 675 sayılı KHK ile 10 bin kamu personeli meslekten atıldı. Ayrıca 675 sayılı KHK ile de 31 öğretmen göreve iade edildi. Kamu haberler de en çok 675 sayılı KHK‘nin ihraç edilenlerin listeleri gündem oluştursa da KHK ile yapılan bazı düzenlemelerde ihraç edilenleri ilgilendirmektedir.

1 EYLÜL TARİHİNDE İHRAÇ EDİLENLER

1 Eylül tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan KHK ile meslekten ihraç edilen MEB personelleri ve kamu personelleri peşin aldıkları maaşların ihraçtan sonraki günlerin tutarlarını geri ödediler. 1 Eylül tarihinde ihraç edilen öğretmenler ve memurlar 15 Ağustos tarihinde 15 Ağustos-14 Eylül arasının maaşlarını aldılar. Meslekten ihraçlar 1 Eylül tarihinde gerçekleştiğinden 1 Eylül-14 Eylül arası maaşlar geri ödendi. Bu hususta bazı milli eğitim müdürlükleri ve kurumlar bu maaşları alma konusunda farklı davrandılar. Kimi kurum ihraç edilenlerin maaşlarını hemen geri alırken, şu tarihe kadar maaşı geri almayan kurumlarda bulunmaktadır.

29 EKİM TARİHLİ İHRAÇLAR

29 Ekim tarihinde meslekten ihraç edilenler peşin aldıkları maaşlarının geri kalan kısımlarını geri ödemeyecek. 15 Ekim tarihinde yatan 15 Ekim-14 Kasım arası maaşlarının, 29 Ekim-14 Kasım arası maaşlarını geri ödemeyecekler. 29 Ekim tarihli 675 sayılı KHK ile yapılan düzenlemeye göre meslekten ihraç edilen öğretmen ve memurlar peşin aldıkları maaşlarının geri kalan kısımlarını ödemeyecekler.

ÖDEYENLERE ÖDEDİKLERİ ÜCRETLER GERİ VERİLMEYECEK

1 Eylül tarihinde meslekten ihraç edilenler maaşlarının geri kalanlarını eğer ödemişlerse bu ödedikleri ücretler kendilerine iade edilmeyecek.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

5 yorum

  1. Kanunlara uymanin yine cezasını gördük. Erken ödedik diye cezalandiriliyoruz . Paramız neden iade edilmiyor.

  2. “Meslekten ihraç edilen öğretmen ve memurlar peşin aldıkları maaşların kalan kısımlarını geri ödemeyecekler” 1 Eylül’den sonra ihraçları mı yoksa 29 Ekim’den sonra ihraçlar mı ödemeyecek?Yoksa her ikisi de mi ödemeyecek?

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM