Meslekten ihraç edilip göreve dönmek için Milletvekili yakını olmak lazım

675 sayılı KHK ile göreve iade edilen MEB personelleri arasında yer alan Hüdaverdi Demir’in göreve iade edilmesi kafalarda soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu.

Meslekten ihraç edilip göreve dönmek için Milletvekili yakını olmak lazım

Meslekten ihraç edilip göreve dönmek için Milletvekili yakını olmak lazım

672 sayılı KHK ile 28 bin, 675 sayılı KHK ile de 2 bin MEB personeli meslekten ihraç edildi. Meslekten ihraç edilen öğretmen sayısı 30 bini geçmiş durumda. Kamuda meslekten ihraç edilenlerle birlikte bu sayı yüz bine yaklaşıyor. 675 sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile göreve iade edilen 35 kamu personeli bulunmaktadır. İhraç edilip mesleğine dönen 35 kişiden 31 personel MEB çalışanıdır. Göreve iade edilen öğretmenlerin isimleri arasında en dikkat çeken ise Milletvekili kardeşi Hüdaverdi Demir olarak gözükmektedir.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜR YARDIMCISI

Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı olan Hüdaverdi Demir, 1 Eylül tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan 672 sayılı KHK ile meslekten ihraç edilen 30 bin 382 kişi arasında yer almıştır. Kamudan haber internet sitesinde gündem konusu olan Demir’in ağbisi ise AK Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir olarak dikkat çekmiştir. Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevindeyken kamuda yürütülen soruşturmalar neticesinde FETÖ bağlantısı gerekçesi ile meslekten ihraç edilen Hüdaverdi Demir’in 29 Ekim tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan 675 sayılı KHK ile göreve iade edilenler arasında yer alması en çok konuşulan konular arasında yerini aldı.

YEREL BASIN DESTEKLİYOR

Yerel basında çıkan haberlerde Hüdaverdi Demir’in suçsuz olduğu vurgusu yapılırken, Kırıkkale Milletvekili Muhammet Demir’in siyasi kariyerinden rahatsız olanlar tarafından kardeşinin meslekten ihraç edildiği belirtiliyor. Ak Parti Kırıkkale Milletvekili Mehmet Demir Kırşehir doğumludur. Milletvekili inşaat, tekstil, mobilya sektöründe Kırıkkale’de ve çevre illerde tanınan lise mezunu bir iş adamıdır. Refah Partisi, Fazilet Partisi ve Ak Parti bünyesinde çeşitli görevler üstlenmiş bir siyasetçi olarak dikkat çekiyor.

VEKİL VE BAKANLAR DEVREDE

Akit’in haberine göre meslekten ihraç edilen Kırıkkale İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hüdaverdi Demir’in göreve dönmesi için ağbisi Muhammet Demir’in bazı vekiller ile bakanlardan ricacı olduğu, bazı bakan ve vekillerin devreye girdiği iddia edildi. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz üzerinde kurulan etki ile Demir’in göreve dönmesi sağlandı.

SUÇSUZLAR İADE EDİLSİN

ogretmenlericin.com olarak MEB ve kamu personeli içerisinde meslekten ihraç edilen kişiler arasında suçsuz olanların, mağdur olanların göreve iade edilmelerini en başından beri savunuyoruz. Akit’in haberinde belirtildiği gibi eğer birilerinin devreye girmesi ile göreve iadeler gerçekleşiyorsa yorumu sizlere bırakıyoruz. Meslekten ihraç edilen 70 bin civarı kamu personeli arasında suçsuz olanların en kısa sürede görev iade edilmesini diliyoruz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. Atılma kiriterleri ne biliyorsunuz secmen olarak cumhurbaşkanı ve Başbakanı secip basa getirmek çünkü sendikayida bankayı da onlar acdi ssimdi bütün suclu madurlar ak parti millet vekili tanıdığınız varsa dönebilirsiniz bizim yok allahimiz var adaleti overcek sabırlı olun lütfen

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM