Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’den FETÖ okulları açıklaması

Orhan Erdem katıldığı programda yaptığı açıklamalarda FETÖ bünyesinde faaliyet gösteren ve kapatılan okulların istatistikti verisini açıkladı. MEB Bakan Yardımcısı Erdem tarafından yapılan açıklamada kapatılan FETÖ okullarının sayısına yakın yeni özel okul açıldığı vurgulandı.

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’den FETÖ okulları açıklaması

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem’den  FETÖ okulları açıklaması

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem FETÖ adına faaliyet gösteren 1060 okulun kapatıldığını belirtti. Erdem ayrıca yeni açılan okul sayısının ise 1021 olduğunu vurguladı. Özel okulların güçlü ve dinamik bir yapıya sahip olması için MEB’in gerekli önemi verdiğinin altını çizen Erdem, Türkiye’de toplamda bulunan özel okul sayısının 8 bin 18 olduğunu ifade etti.

8018 ÖZEL OKUL 1153000 ÖĞRENCİ

MEB bünyesinde 8 bin 18 özel okulun, bu özel okullarda okuyan öğrenci sayısının da bir milyon 153 bin olduğunu belirten Bakan Yardımcısı Orhan Erdem, son bir yıllık süre içerisinde de 1021 özel okulun açıldığını açıkladı. 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalarda kapatılan 1060 FETÖ okulunun olduğunun bilgisini veren Erdem, bu yaşananlara rağmen özel okul sektörünün büyümeye devam ettiğini açıkladı.

2 MİLYAR 103 MİLYON ÖDEME YAPILDI

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından özel okullarda okuyan öğrencilere şu ana kadar 2 milyar 103 milyon liralık bir ödeme yapıldığını açıklayan Bakan Yardımcısı Erdem 2016-2017 eğitim öğretim yılı özel okul teşvik ücretlerini de açıkladı. İlkokul öğrencilerine 2806 lira, ortaokul öğrencilerine 3440 lira, lise öğrencilerine 4 bin lira destek ücreti ödendiğini belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. biliyoruz arap iş adamları ile bilal erdoğanın ortaklaşa açtıkları okullar , eğitim kalitemiz zirve yapacak oecd de sondan 1 doğru hadi inşallah .

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM