Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz oldu, Avcı Kültür Bakanı oldu

Nabi Avcı, Kültür ve Turizm Bakanı oldu, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmış, TBMM Başkanlığı görevinde bulunmuş İsmet Yılmaz Milli Eğitimin yeni bakanı oldu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz oldu, Avcı Kültür Bakanı oldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz oldu, Avcı Kültür Bakanı oldu

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kültür ve Turizm Bakanı oldu, Milli Savunma Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı yapmış, TBMM Başkanlığı görevinde bulunmuş İsmet Yılmaz Milli Eğitimin yeni bakanı oldu.

İSMET YILMAZ

Sivas Gürün ilçesinde 1961 yılında doğan İsmet Yılmaz 61 ve 64. hükümet oluşumunda Mili Savunma Bakanı olarak görev yaptı. 1 Temmuz 2015 tarihi ile 17 Kasım 2015 tarihleri arasında TBMM Başkanlığı yapan İsmet Yılmaz artık Milli Eğitim’den sorumlu Bakan olarak görev yapacak.

İlkokulu ve ortaokulu Sivas Gürün’de okuyan Milli Eğitimin yeni bakanı İsmet Yılmaz Liseyi İstanbul’da Haydarpaşa Lisesinde okudu. Liseden sonra 1982 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Denizcilik Fakültesi Denizcilik Yüksek Okulu 4 yıllık makine bölümünü arkasından ise 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirdi.

Yaklaşık yirmi yıl kamu başta olmak üzere özel sektörde dahil olmak üzere Denizcilik alanında Mühendis ve Müşavir Avukat olarak çalıştı. 2002 ve 2007 yılları arasında Denizcilik Müsteşarlığında Müsteşar olarak çalıştı.

NABİ AVCI GİTTİ

Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı yeni hükümette Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapacak. Nabi Avcı’nın neden Milli Eğitim Bakanlığı görevinden alındığı bilinmiyor. AKP içerisinde sevilen, saygı gösterilen birisi olan Nabi Avcı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından da sevilen birisi. Önümüzdeki dönemlerde Nabi Avcı’nın neden Milli Eğitim Bakanlığı görevinden Kültür ve Turizm Bakanı olarak görevlendirildiği ortaya çıkacaktır.

65. Hükümet Görev Dağılımı

65. Hükümet Bakanlar
65. Hükümet Bakanlar

 

Tablo MemurlarNet’ten alınmıştır.

MEB Personel, Personel MEB Haber
MEB Personel Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Eğitim kökenli bir bakan ne zaman gelecek mebin başına çok merak ediyorum. Nimet Çubukçu gibi bu bakanda hukuk fakültesi mezunu, sanırsam meb de bu kadar dava varken önce bu davaları çözmek azaltmak için böyle bir bakan atadılar diyeceğim ama genelde bakanlar hiçbir iş yapmaz. işi yapanlar müsteşarlar olur. hayırlısı bakalım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM