Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü mesajı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü mesajı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü mesajı

Milli Eğitim Bakanı yayınladığı mesajda tüm öğretmenlerin “5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü”nü kutlarken ülkemizde ve dünyada öğretmenler tarafından işlerinin özveri ile yapıldığını vurguladı. Eğitimin toplumların kalkınmasında ve huzurlu bir ortam oluşmasında önemine değinen Bakan Yılmaz eğitimin en temel unsurunun da öğretmen olduğunu belirtti.

ÖĞRETMENLER EN BÜYÜK GÜCÜMÜZDÜR

Öğretmenler geleceğin inşasında en büyük güçtür diyen Bakan İsmet Yılmaz yarınların öğretmenlere teslim edildiğini ve onlar tarafından oluşturulduğunu açıkladı. Milletleri yücelten ve milletlere yön verenlerin öğretmenler olduğunu belirten Yılmaz, bin bir zorluk içerisinde, yılmadan, yorulmadan çalışan öğretmenlerin yüreğinde taşıdığı ışıkla öğrencilere rehber olduğu, birlik ve beraberlik için öğretmenlerin çok önemli olduğunu vurguladı.

GÜÇLÜ TÜRKİYE İÇİN GÜÇLÜ NESİLLER

MEB personel camiasının ve ülkenin en büyük neferleri olan öğretmenlerin güçlü nesiller yetiştirerek güçlü Türkiye olmasında önemli olduğuna değinen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz “Millî Eğitim camiasının neferleri olan öğretmenlerimizle güçlü Türkiye için güçlü nesiller yetiştirecek ve bu nesillerle birliğimizi, dirliğimizi, varlığımızı ilelebet sürdüreceğiz.” ifadesini kullandı. Öğretmenlerimizin ve tüm dünya öğretmenlerinin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Gününü en içten dileklerimle kutluyorum diyen Bakan İsmet Yılmaz görevi uğrunda şehit olmuş ve ebediyete irtihal etmiş tüm öğretmenlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum dedi.

ogretmenlericin.com olarak başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü‘nü kutlarız. Öğretmenlerimizin hem maddi hem manevi olarak hakettiği karşılığı alması dileğiyle.

5 EKİM DÜNYA ÖĞRETMENLER GÜNÜ

5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü nedir? Dünyada 5 Ekim tarihinde kutlanan öğretmenler günü ülkemizde 24 Kasım tarihinde kutlanırken bu tartışma yıllardır gündeme gelmektedir. wikipedia sitesinde yer alan bilgiye göre;

Pek çok ülkede 1994’ten beri her yıl 5 Ekim günü UNESCO tavsiyesiyle Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. 5 Ekim günü, 1966 yılında Paris’te gerçekleşen “Öğretmenlerin Statüsü Hükümetlerarası Özel Konferansı”’nın sona erip UNESCO temsilcileri ile ILO tarafından “Öğretmenlerin Statüsü Tavsiyesi”’ni oybirliği ile kabul edilişinin yıl dönümüdür.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM