Milli Eğitim Bakanı Memur-Sen eski Başkanı Ahmet Gündoğdu mu oluyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın İsmail Kahraman’ın yerine Meclis Başkanlığı görevine getirilmesine kesin gözü ile bakılırken, Milli Eğitim Bakanlığına en güçlü adaylardan birisinin Memur-Sen eski Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu olduğu bilgisi kulislerde konuşulmaya başlandı.

Milli Eğitim Bakanı Memur-Sen eski Başkanı Ahmet Gündoğdu mu oluyor

Milli Eğitim Bakanı Memur-Sen eski Başkanı Ahmet Gündoğdu mu oluyor

Son birkaç gündür basında ve kamudan haberler içerikli internet sitelerinde Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’ın yerine konuşulan isimler arasında Numan Kurtulmuş ve Ahmet Gündoğdu yer almıştı. ogretmenlericin.com olarak Milli Eğitim Bakanlığı koltuğuna en yakın ismin Memur-Sen eski Genel Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Ahmet Gündoğdu olduğunu belirtelim.

AHMET GÜNDOĞDU BİR ADIM ÖNDE

AK Parti 26.dönem Ankara 1.bölge milletvekili olarak meclise giren ve 12 yıl Eğitim Bir-Sen Genel Başkanlığı, 7 yıl Memur-Sen Genel Başkanlığı görevlerinde bulunmuş olan Ahmet Gündoğdu Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilebilir. Son dönemde eğitimde yaşanan revizyonlar ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından sık sık eleştirilen sınavlar ile eğitim sistemi için eğitim camiasından birisinin Milli Eğitim Bakanı olacağı kulislerde konuşulurken bu konuda ön plana Ahmet Gündoğdu çıkıyor.

SENDİKACI SARIEROĞLU ÇALIŞMA BAKANI OLMUŞTU

Başbakan Binali Yıldırım tarafından 19 Temmuz 2017 tarihinde açıklanan Bakanlar Kurulu listesinde  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevine Ankara Milletvekili Jülide Sarıeroğlu getirilmişti. Sarıeroğlu siyasete girmeden önce HAK-İŞ Konfederasyonuna bağlı Öz Sağlık-İş Sendikası Genel Başkanlığı, HAK-İŞ Kadın Komitesi Başkanlığı, Genel Başkan Danışmanlığı görevlerinde bulunmuştu. Sendikacı kimliği ile tanınan ve halen Memur-Sen Onursal Genel Başkanı-Ak Parti Ankara Milletvekili – TBMM İdare Amiri görevlerini yürüten Ahmet Gündoğdu’nun da sendikacılık kökeninden gelerek bakan olan kişiler arasına katılacağı konuşulmaktadır.

AHMET GÜNDOĞDU ÖZGEÇMİŞİ

Ahmet Gündoğdu kimdir?

Şu anda Ak Parti Ankara Milletvekili olarak görev yapmakta olan Gündoğdu Gümüşhane’nin Torul ilçesinde dünyaya geldi. Giresun İmam Hatip Lisesinden mezun olduktan sonra Selçuk Üniversitesi İlahiyat Fakültesini bitiren Gündoğdu Bakırköy Ticaret Lisesinde öğretmen olarak görev yaptı. Milli Gençlik Vakfı ve Öğretmenler Vakfı Yöneticiliği görevlerinde bulunan Ahmet Gündoğdu uzun bir süre Eğitim Bir-Sen bünyesinde sendikacılık görevlerinde bulundu. Eğitim-Bir-Sen Bakırköy İlçe Başkanlığı, Eğitim Bir-Sen İstanbul Şube Sekreterliği, sendikanın Marmara Bölge Başkanlığı, Eğitim Bir-Sen Genel Başkan Yardımcılığı ve  12 yıl süren Eğitim Bir-Sen Genel Başkanlığı yapan Ahmet Gündoğdu’nun özgeçmişi içerisinde 7 yıllık Memur-Sen Genel Başkanlığı görevi de bulunmaktadır. Orta düzeyde Arapça ve İngilizce bilen Ahmet Gündoğdu Akil İnsanlar Heyeti Üyeliği görevinde de bulunmuş olup halen TBMM İdare Amiri görevini yürütmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

  1. neden olmasın yıllardır neden bir eğitimci bakan olmuyor diyoruz olması ihtimali doğunca çamur atmaya başlıyoruz. Sendikal geçmişi olan birisini elbette istemeyenler, beğenmeyenler, eleştirenler olacaktır. Gayet isabetli bir karar olur ama bakanlıktaki gruplaşmaları dağıtması en zor görevi olur.

  2. Neden olmasın her bakanlıkta alandan gelen insanlar var, eğitimi bilen bir ekiple çalışır, kararlı ve dirayetli olursa harika olur.

  3. Kesinlikle harika olur. Eğitimin içinden gelen biri. Sorunlarımızı net biliyor. İnşallah hayırlı olur.

  4. Süper olur. Tecrübesi ve birikimleriyle AKPARTİ ‘yi ve Milli Eğitim’ i, dolayısıyla Türkiye ‘yi zirveye çıkarır Allah’ ın izniyle.

  5. ALLAHIM KORUSUN. dANIŞMANININ EŞİ ETİMESGUT İLÇE MÜDÜRÜ. AK PARTİYİ BİTİRİR. BÖYLE YANLIŞA DÜŞMEZ. AK PARTİ MEB NUMAN KURTULMUŞ…

  6. Allah’ım bu adamın haksızlıkları dan sana sığınırım milletin çocuklarını heba ettirme Allah’ım

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM