Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ilk açıklamasını yaptı

Yeni kabinede Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapacak olan Prof. Dr. Ziya Selçuk ilk açıklamasını yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ilk açıklamasını yaptı

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk ilk açıklamasını yaptı

Milli Eğitim Bakanından ilk açıklama geldi. Yeni kabine listesi açıklandı. Maya okulları kurucusu olan ve yıllardır eğitim fakültesinde öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Ziya Selçuk kabine tanıtımı sonrası beraberindekilere yaptığı açıklamada “Bilim” ve “Akıl” vurgusu yaptı.

BAKANDAN “BİLİM VE AKIL” AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi’nde Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Prof. Dr. Ziya Selçuk yaptığı açıklamada “Bilimin, aklın ışığında tüm eğitim çalışanları ile elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” ifadelerine yer verdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde  düzenlenen yeni kabine açıklamasından sonra gözler yeni kabinede yer alan bakanlara çevrildi. MEB personel camiasında Milli Eğitim Bakanlığı görevine getirilen Prof. Dr. Ziya Selçuk için olumlu bir hava oluşurken, çiçeği burnunda Bakan Selçuk önlerinde uzun ve zorlu bir yol olduğuna dikkat çekti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI; ZOR BİR GÖREV

Tüm ekip arkadaşları ve kendisini zor bir görev beklediğini belirten Milli Eğitim Bakanı Selçuk bu görevin ne kadar zor olduğunun farkında olduklarını belirtti. Milli Eğitim Bakanlı görevi için açıklamalarını sürdüren Prof. Dr. Ziya Selçuk, görevin şahsi bir mesele, bireysel bir iş olmadığına vurgu yaptı. Önlerinde uzun ve zorlu bir yol olduğunun altını çizen Milli Eğitim Bakanı, bu zorlu yolda bilimin ve aklın ışığında ellerinde gelen gayreti göstereceklerini açıkladı.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Sadako