Milli Eğitim Bakanı Selçuk mevcut yöneticilerin durumuna açıklık getirdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dönemde gündemde çok yer edinen yönetici atama sistemi ile birlikte mevcut yöneticilere ne olacağı hakkında açıklama yaptı.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk mevcut yöneticilerin durumuna açıklık getirdi

Milli Eğitim Bakanı Selçuk mevcut yöneticilerin durumuna açıklık getirdi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk mevcut okul yöneticilerinin durumuna değinirken, köklü değişiklikler olmayacağına işaret etti. “Okul yöneticilerinin müktesep hakları merkezde olmak kaydıyla bakış açımız ortaktır” açıklamasında bulunan Milli Eğitim Bakanı Selçuk amaçlarının sürpriz ve ani değişiklikler olmadığını vurguladı.

EĞİTİM BİR-SEN RAPORUNDAN İSTİFADE ETTİK

Eğitim Bir-Sen Stratejik Araştırmalar Merkezi’nin hazırladığı Eğitime Bakış 2018: İzleme ve Değerlendirme Raporu’nun açıklandığı programa katılan ve program kapsamında bir konuşma yapan Bakan Ziya Selçuk açıklamalarında “Meslektaşlarımla birlikte olmak beni çok rahatlatıyor. Birlikte bir işi omuzluyoruz. Beraberce aynı maksada doğru yolculukta bulunuyoruz. Bu tür çalışmalar, izleme değerlendirme raporları sanıldığından çok değerli içeriklere sahip. Çünkü bizim MEB olarak ‘bazen göz kendini görmez’ ifadesinden hareketle dışarıdan değerlendirmelere son derece ihtiyacımız oluyor. Bu ihtiyacımızın çok ilkesel bir duruşla Eğitim-Bir-Sen tarafından da karşılanıyor olması, üç yıldır da meselenin ciddiyetle ele alınıyor olması çok sevindirici bir gelişme” ifadelerine yer verdi. Milli Eğitim Bakanı açıklamasında “Eğitim Vizyonu’nu hazırlarken, Eğitim-Bir-Sen’in rapor ve değerlendirmelerinden istifade ettik” dedi.

ANİ DEĞİŞİKLİKLER OLMAYACAK

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk okul yöneticileri için ise şu açıklamaları yaptı;

“Şunu rahatlıkla ifade edebilirim ki, bütün arkadaşlarımızın müktesep hakları merkezde olmak kaydıyla bakış açımız ortaktır. Hiç kimseye sürpriz yok derken, ani değişiklikler olmayacak derken insanların müktesep haklarını riske sokmak elbette bizim değerlendirmemiz içinde yer alamaz. Önümüzdeki süreçte de Türkiye’de sendikal hareketin öğretmenler lehine güçlenmesi ve öğretmenlerimizin daha iyi bir gelecek tasavvuru içerisinde kendilerini mutlu hissetmeleri hepimizin ortak gayesi. Bu ortak gaye çerçevesinde hareket ediyor olabilmek beni geleceğe dair umutlandırıyor”

Milli Eğitim Bakanı programda yaptığı açıklamalarda 2023 Eğitim Vizyonu hususuna değindi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM