Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 117 bin öğretmen açığı olduğunu açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk toplam öğretmen ihtiyacını açıkladı. MEB’de son veriler ışığında atanması gereken 117 bin boş öğretmen kadrosu bulunmaktadır.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 117 bin öğretmen açığı olduğunu açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 117 bin öğretmen açığı olduğunu açıkladı

Her sene açıklanan öğretmen ihtiyacı bu sene Eylül 2018 verileri ışığında Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından açıklandı. Gazete Duvar’dan Nergis Demirkaya’nın haberine göre Milli Eğitim Bakanlığının 117 bin 403 öğretmen ihtiyacı bulunuyor.

MEB’İN 117 BİN ÖĞRETMEN İHTİYACI VAR

CHP Milletvekilleri Yıldırım Kaya ve Ömer Fethi Gürer tarafından verilen soru önergelerine Bakan Ziya Selçuk cevap verdi. Bakan Ziya Selçuk’un cevabında; “Bakanlığımızın 11 Eylül 2018 tarihli MEBBİS veri tabanı kayıtlarına göre öğretmen ihtiyacı 117 bin 403” ifadeleri yer alırken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, 2018 yılında yapılan atamalarla ilgili ise “2018 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılmıştır. Ayrıca ücretli öğretmenlerin sözleşmeli öğretmen olarak atanmasına yönelik planlanan 5 bin öğretmenin atanma iş ve işlemleri tamamlanmıştır” dedi.

ÜCRETLİ ÖĞRETMENLERİN DURUMU

Ücretli öğretmenlik uygulaması kaldırılacak mı?” yönündeki soruya ise Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un cevap vermediği belirtildi.

Aralık ayında yapılacak olan 20 bin sözleşmeli öğretmen ataması ile birlikte MEB’in toplam öğretmen ihtiyacı 97 bine düşmüş olacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim