Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk atama bekleyen öğretmenler ile görüştü

Bakan Ziya Selçuk atama bekleyen öğretmen adaylarını kabul etti. Öğretmen adaylarının taleplerini dinleyen Milli Eğitim Bakanı sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlar hususunda da ise bir sitemini dile getirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk atama bekleyen öğretmenler ile görüştü

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk atama bekleyen öğretmenler ile görüştü

Atama bekleyen öğretmen adayları Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu’nun aracılığı ile Bakan Ziya Selçuk ile bir araya geldiler. Öğretmen adayları hemen Bakan Ziya Selçuk ile hemde İKGM Genel Müdürü Aydoğdu ile sıcak bir sohbet ortamı yakaladılar.

2017 VE 2018 KPSS DURUMU

Öğretmen adayları görüşme sonrası yaptıkları açıklamada Milli Eğitim Bakanının herkesin elini sıkarak samimi bir şekilde kendilerini dinlediğini belirtti. Öğretmen adaylarının gündeme getirdiği önemli hususlardan birisi de 2017 KPSS puanı oldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 2017 KPSS’ye girenlerin mağdur olmaması adına KPSS süresinin iki yıla çıkarıldığını belirtirken, 20 bin öğretmen atama kontenjanının verilmesinde ve KPSS süresinin düzenlemesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yardımı ettiğini dile getirdi.

Görüşmeden bir kare;

Öğretmen adayları Bakan Ziya Selçuk ile görüştü
Öğretmen adayları, Bakan Ziya Selçuk

2017 KPSS PUANLILAR ATANAMAYACAK

Öğretmen adaylarının yaptığı açıklamaya göre görüşmede Bakan Ziya Selçuk’a 20 bin sözleşmeli öğretmen atamasının karma olmasından dolayı 2017 KPSS puanına sahiplerin atanamayacağı hususu açıklandı. Öğretmen adaylarının bu açıklamasından sonra Milli Eğitim Bakanının konuyla ilgileneceğini söylediği ifade edildi.

Görüşme sonrası yapılan açıklama;

Ziya Selçuk ve öğretmen adayları görüştü
Ziya Selçuk ve öğretmen adayları

BAKAN ZİYA SELÇUK’TAN SOSYAL MEDYA AÇIKLAMASI

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk görüşme sırasında şikayetçi olduğu bir durumu dile getirdi. Bakan Selçuk sosyal medya paylaşımlarının altına konuyla alakasız olan atama taleplerinin yazıldığını, bunun olmaması gerektiğini ifade ederek öğretmen adaylarına durumu açıkladı.

HAMZA AYDOĞDU İLE YAPILAN GÖRÜŞME

Atama bekleyen öğretmenler MEB Personel Genel Müdürü Hamza Aydoğdu ile yaptıkları görüşme sonrası da görüşmenin içeriğini belirten bir metin paylaştılar. Öğretmen adayları 2017 KPSS ve 2018 KPSS hususlarını Hamza Aydoğdu’ya belirtirken Genel Müdür Aydoğdu’nun bu hususu not aldığı açıklandı.

Hamza Aydoğdu ile yapılan görüşme

Öğretmen adayları gerek Bakan ile gerekse de Genel Müdür ile yapılan görüşmeden umutlu ayrıldıklarını açıkladılar.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM