Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk TBMM’de yemin etti göreve başladı

Yeni hükümet sisteminde yeni kabinede yer alacak bakanlardan olan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk TBMM’de yemin etti.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk TBMM’de yemin etti göreve başladı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk TBMM’de yemin etti göreve başladı

Başkan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün açıklanan yeni kabinede bulunan isimler Meclis’te yemin etti. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin ilk Başkanı Recep Tayyip Erdoğan oldu. Başkan Erdoğan ile birlikte sistemin ilkleri arasında yeni bakanlarda yer aldı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’da yeni kabinede yer alırken Selçuk bugün Mecliste yemin etti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANI MECLİSTE YEMİN ETTİ

Yeni kabinenin bakanları mecliste yemin ederek görevlerine resmen başlamış oldu. Genel Kurul’da yemin eden kabine üyeleri arasında Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turan, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Ersoy, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Sanayi ve Teknoloji Bakanı – Mustafa Varank yer aldı.

Milli Eğitim Bakanı Prof Dr Ziya Selçuk’un Mecliste yemin ettiği görüntüler video;

PROF DR ZİYA SELÇUK YENİ BAKAN

Prof Dr Ziya Selçuk meclisteki yeminden sonra resmen Milli Eğitim Bakanlığının yeni ismi oldu. Yeni Milli Eğitim Bakanı Selçuk artık Milli Eğitim Bakanı olarak görev yapacak.Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Beyaz Yunus