Milli Eğitim Bakanlığı ile LÖSEV arasında iş birliği protokolü imzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Milli Eğitim Bakanlığı ile LÖSEV arasında iş birliği protokolü imzalandı

Milli Eğitim Bakanlığı ile LÖSEV arasında iş birliği protokolü imzalandı

Millî Eğitim Bakanlığı ile Lösemili Çocuklar Vakfı (LÖSEV) arasında, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik lösemi, kanser, sağlıklı yaşam ve beslenme konularında eğitici faaliyetlerin düzenlenmesi amacıyla, iş birliği protokolü imzalandı.

LÖSEV İLE İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ

Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, MEB Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen törende, Lösemili Çocuklar Haftası dolayısıyla okullarda yapılan faaliyetlerin duyarlılık oluşturduğunu vurguladı. Safran, “Farkındalık oluşturduğumuz hususla ilgili olarak bir çocuğumuzu bile kurtarabilsek biz bunu kazanç sayar ve gurur duyarız. İnsanlık için iyi bir iş yaptığımıza inanıyorum.” dedi. Protokolünün içeriğine ilişkin olarak da bilgi veren Safran, şunları kaydetti: “Bu protokolle okullarda ciddi olarak hem tanıtım hem öğretmen hem öğrenci hem de veliler anlamında LÖSEV´in faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapmak ve bu hastalıkla ilgili farkındalık kazandırmak istiyoruz. Protokol ayrıca, hastalığa yakalanmış veya tedavi gören çocuklara yaklaşım ve iletişim konularında eğitimsel olarak bilgilendirmek gibi birtakım aktiviteleri kapsıyor.”
MEB ve LÖSEV
LÖSEV protokol
Konuşmaların ardında Safran ile Ezer, iş birliği protokolünü imzaladı. Törene, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Dr. Cem Gençoğlu ve Ortaöğretim Genel Müdürü Cevdet Vural da katıldı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM