Milli Eğitim Bakanlığında iki genel müdür Vali olarak atandı

Milli Eğitim Bakanlığında üst düzey iki bürokrat Vali olarak atandı. İki genel müdürünün Vali olarak atanması dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığında iki genel müdür Vali olarak atandı

Milli Eğitim Bakanlığında iki genel müdür Vali olarak atandı

27.10.2018 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan Valiler atama kararnamesine göre Milli Eğitim Bakanlığında iki genel müdürün Vali olarak atandığı görüldü. 39 ilin Valisi değişirken 2 Vali MEB bürokratları arasından seçildi.

SALİH AYHAN SİVAS VALİSİ OLDU

2012 yılında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevine getirilen ve Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz tarafından 2016 yılında MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine atanan Salih Ayhan 27.10.2018 tarihli Valiler kararnamesi ile Sivas Valisi oldu. Salih Ayhan uzun süre çeşitli görevlerde bulunduğu Sivas’a Vali olarak atandı. 1976 Bayburt doğumlu olan Ayhan, Uludağ Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde 2000 yılında, yüksek lisansını ise Cumhuriyet Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Bölümünde tamamladı.

Sivas Valisi Salih Ayhan
Salih Ayhan

2004 yılında Trabzon kaymakam adayı olarak göreve başlayan Salih Ayhan, Ordu-Çatalpınar, Samsun-Yakakent, Kastamonu-Azdavay, Sivas-Altınyayla, Şarkışla (Kaymakam vekilliği), Divriği ilçelerinde Kaymakamlık yaptı. Sivas Vali Yardımcılığı görevinde de bulunan Ayhan, 2012-2016 yılları arasında Sivas İl Özel İdare Genel Sekreterliği görevini yürüttü. 9.10.2016 tarihinde Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevine başlayan Ayhan yaklaşık 2 yıl sonra bu görevinden Sivas Valiliği görevine atandı.

FUNDA KOCABIYIK UŞAK VALİSİ OLDU

MEB Personel camiasının yakından tanıdığı bir isim olan Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık ise 27.10.2018 tarihli Valiler kararnamesi ile Uşak Valisi oldu. 1972 yılında Kahramanmaraş doğumlu olan Kocabıyık Yüksek öğrenimini Hacettepe Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü’nde tamamladıktan sonra 1994 yılında Felsefe Grubu Öğretmeni olarak Ordu Ünye İmam Hatip Lisesi’nde göreve başladı. 1995 yılından 2005 yılına kadar Ankara Dikmen Lisesi’nde Felsefe Grubu Öğretmenliği görevini yürüttü. 2005 yılında Millî Eğitim Bakanlığı’nın açtığı Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanarak Müfettiş Yardımcısı oldu. 3 Kasım 2008 tarihinde Millî Eğitim Bakanlığı Müfettişliği Yeterlik Sınavını kazanarak Teftiş Kurulu Başkanlığında Bakanlık Müfettişliği görevine atandı.

AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Funda Kocabıyık
Funda Kocabıyık

14 Şubat 2011 tarihinde MEB Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü olarak atandı. 28 Ocak 2012 tarihinde ise 652 Sayılı KHK uyarınca MEB Teşkilat Kanunu’nun değişmesi ile kurulan Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne atandı. 13 Ocak 2016 tarihinde Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Genel Müdürü olarak atanan Funda Kocabıyık Uşak Valisi olarak görev yapacak. Funda Kocabıyık aynı zamanda Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu Yönetim Kurulunda Türkiye’den yer alan MEB yetkilisi olarak da görev yapmaktaydı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM