Müdür yardımcılığı sınavına girenler mağdur edilmeyecekler

Müsteşar Yusuf Tekin, öğretmenlere ilk defa uygulanan performans sistemi ile müdür yardımcılığı yazılı sınavı hakkında açıklamalarda bulundu.

Müdür yardımcılığı sınavına girenler mağdur edilmeyecekler

Müdür yardımcılığı sınavına girenler mağdur edilmeyecekler

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin bayram öncesi son mesai gününe başlarken twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Tekin öğretmen performans değerlendirme sistemi konusuna ve yürütmenin durdurulması kararı verilen müdür yardımcılığı yazılı sınavı hakkında takipçilerini bilgilendirdi.

PERFORMANS SİSTEMİ

Müsteşar Yusuf Tekin, öğretmenlere verilen performans değerlendirme sürecinin dün sona erdiğini hatırlatırken, öğretmen performans değerlendirmesinde öğretmenlere verilen puanlardan dolayı bir mağduriyet oluşmayacağını belirtti. Öğretmenlere bu yıl uygulanmaya başlanan performans değerlendirmesi ile öğretmenlerin gayretlerinin ve verimliliğinin ölçüldüğünü ifade eden Tekin, “bu performans değerlendirme sonuçları ile birlikte öğretmenlerimizin gelişim ihtiyaçları tespit edilecektir” açıklamasında bulundu.

Öğretmenlerle ilgili eğitim politikaları geliştirme sürecinde bu performans değerlendirme sonuç analizlerini kullanacaklarını belirten Müsteşar Yusuf Tekin, bu yılki değerlendirme ile birlikte aksaklıklar tespit edilecek, gerekli düzenlemeler ile birlikte önümüzdeki yıllarda öğretmenlerin performans değerlendirmeleri sağlıklı bir şekilde yürütülecek ifadelerini kullandı. Tekin, puanlardan dolayı meb personelinin en büyük kısmını oluşturan öğretmenlerin mağdur edilmeyeceğini vurguladı.

MÜDÜR YARDIMCILIĞI SINAVI

Yusuf Tekin yaptığı açıklamanın ikinci bölümünde ise yürütmenin durdurulması kararı verilen müdür yardımcılığı yazılı sınavından başarılı olanlara yönelik açıklama yaptı.

Tekin, müdür yardımcılığı yazılı sınavı için idari yargı tarafından verilen yürütmenin durdurulması kararı varken yönetici görevlendirmesi yapmanın yargı kararına uymamak anlamına geleceğini, bundan dolayı da ileri de büyük mağduriyetlerin oluşacağını vurguladı. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) ile MEB Hukuk Müşavirliği’nin bu konuda çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Tekin, yapılacak değerlendirme sonucunda müdür yardımcılığı yazılı sınavında başarılı olan arkadaşlarımızın emeklerini boşa atamayacaklarını, mağdur etmeyeceklerini ifade etti. Müdür yardımcılığı yazılı sınavında başarılı olmuş meb personellerine rahat olmaları konusunda tavsiyede bulundu.

Yusuf Tekin açıklamasının sonunda eğitim camiasının Kadir Gecesi ile Ramazan Bayramı’nı kutladı.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamu Haberleri, Kamudan Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

 1. Çok teşekkürler sayın müsteşarım cumanın şerefine kandilin hürmetine Rabbim herkesin gönlüne göre versin…

 2. İnşallah Dağ Fare doğurmaz. Zaten sınavı kazananların hakkının verilmemesi eşyanın tabiatına aykırı. O kadar çok çözüm yolu var ki:
  1 Bizi bu hallere düşüren sendika bizim hakkımız için davasını erteleyebilirdi.
  2 Dava konusunu dikkate almayan yetkililer cezalandırılmalı, kazananlar değil. mahkeme kararının mantığı bu olmalı suçlu kazanalar mı sanki
  3 Atamalarımız bir an önce yapılıp dava konusu seminerle telafi edilebildi.
  4 Konu eksikliğinden sıralamayı bozmayan herkese 2-3 puan ilave yapılıp (sınavda İnk.Tar. olsaydı barajı geçerdim diyeceklerin puanları -67, 68,69 olanlar 70 üzerine çıkarılıp atanma şansı yakalayabilirler.)
  yeter ki istensin çözüm yolu çok.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM