Muharrem İnce; sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat kalkacak

24 Haziran 2018 seçimleri yaklaşırken Cumhurbaşkanı adayları da önemli açıklamalar yapmaya devam ediyor. Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce öğretmenlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce; sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat kalkacak

Muharrem İnce; sözleşmeli öğretmenlik ve mülakat kalkacak

Öğretmen kökenli Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce katıldığı televizyon programında eğitimle ve öğretmenlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Atama bekleyen öğretmen adayları ile ilgili bilgi veren Muharrem İnce birleştirilmiş sınıflı okulların öğretmen ihtiyacı olduğunu, dersliklerde öğrenci sayısının azaltılması gerektiğini belirtirken bu çalışmaların yapılmasından sonra binlerce öğretmen ataması yapılabileceğini vurguladı.

ÖĞRETMENLERİN SORUNLARI

Halk TV televizyonunda Halk Arenası programında Uğur Dündar’ın sorularını yanıtlayan Muharrem İnce 350 bin atanamayan öğretmen olduğunu açıkladı. Planlama yapılmadan fazla öğretmen adayı yetiştirerek bu durumun ortaya çıktığının düşünüldüğünü belirten Muharrem İnce, bu düşüncenin doğru olmadığını ifade etti. Birden çok sınıfın bir arada okuduğu birleştirilmiş sınıflı okulların halen olduğunu açıklayan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, halen sabahçı öğlenci eğitim öğretim faaliyetlerinin yapıldığını söyledi. Bütün sınıfların öğrenci sayılarını 20-24 kişi yapılması durumunda, sabahçı öğlenci eğitim ile birleştirilmiş sınıflı okulların kaldırılması halinde atama bekleyen herkesin atanabileceğini belirten Muharrem İnce öğretmenlerimiz işsiz öğrencilerimiz öğretmensiz açıklamasında bulundu.

EĞİTİM HALLEDİLMEDEN BİR ŞEY YAPILAMAZ

Türkiye eğitimi halletmeden terörü bitiremez, eğitim halolmadan hiçbir şey yapılamaz, eğitim halledilmeden emeklilikte yaşa takılanların sorununu çözemez, eğitim halledilmeden geleceğe güvenle bakılamaz açıklamasında bulunan Muharrem İnce eğitimin en önemli unsur olduğunu, eğitim halledilmeden Türkiyenin fakirleşeceğini belirtti. Türkiye’nin cep telefonu üreten, yapabilen gençler yetiştirmesi gerektiğini ifade eden Muharrem İnce bunu gerçekleştiremediğimiz sürece iki yakamız bir araya gelmez dedi.

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLİK KALKACAK

Sözleşmeli öğretmenlikle ilgili açıklamada bulunan Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, sözleşmeli öğretmen istihdam modelinin kalkacağını öğretmen atamalarında mülakat uygulanmayacağını ifade etti. “Öğretmen Cumhurbaşkanı adayı olarak öğretmenlere sözümdür. Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılacak, mülakatla öğretmen alınmasına son verilecek. >Öğretmenlere performans değerlendirmesi yapıyorlar, kaldırılacak.” dedi.

Muharrem İnce tarafından öğretmenler ile ilgili yapılan açıklama video;

Muharrem İnce’nin bu açıklamasından sonra önümüzdeki günlerde gerek hükümet gerekse de Cumhurbaşkanı adaylarından öğretmenlerle ilgili bir çalışma, açıklama gelecek mi merak ediyoruz.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM