Müsteşar Yusuf Tekin’den hafta sonu seminer çalışması hakkında açıklama

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin Bursa’da düzenlenen programa katıldı. Tekin, Haziran ayında yapılacak olan mesleki çalışmalar hakkında da açıklamalarda bulundu.

Müsteşar Yusuf Tekin’den hafta sonu seminer çalışması hakkında açıklama

Müsteşar Yusuf Tekin’den hafta sonu seminer çalışması hakkında açıklama

Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi tarafından hayata geçirilen Bursa Eğitim Yönetimi Platformu Projesi (BUYÖN) tanıtım toplantısı Merinos AKKM’de gerçekleşirken toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin de katıldı. Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin Dülger yaptığı konuşmada BUYÖN hakkında bilgi verirken projenin eğitim yöneticilerine farkındalık kazandırarak birçok faydasının dokunacağını ifade etti.

BUYÖN PROJESİ

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin toplantıda yaptığı açıklamada Bursa İl Milli Eğitim Müdürlüğünün yürüttüğü Bursa Eğitim Yönetimi Platformu Projesi  için övgü dolu sözler kullanırken  “BUYÖN” projesinin yöneticilere farkındalık sağlamak adına  olumlu getiriler sağlayabileceğini söyledi. Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bazı kurumlar tarafından da benzer projelerin yürütüldüğünü hatırlatan MEB Müsteşarı Yusuf Tekin BUYÖN projesinde beğendiği noktaları da açıkladı. “Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde benzer projeler farklı birimlerce yürütülüyor ancak bu projenin en beğendim tarafı eğitim yöneticilerimize ihtiyaç duydukları, ilgi gösterecekleri ya da eksikliklerini hissettikleri alanlar sorularak ona göre dizayn edilmiş. Güzel bilimsel temelleri olan sağlıklı bir proje. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” açıklamasında bulunan Tekin projeyeyi hayata geçirenlere ayrıca teşekkür etti.

MESLEKİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA AÇIKLAMA

MEB Müsteşarlığı görevinde beş yıldır bulunduğunu belirten Yusuf Tekin bu süreçte alınan kararları “çalıştığımız arkadaşlarımızla, muhataplarımla birlikte aldık” dedi. “Herkesi her öğretmenimizi her idarecimizi fırsat buldukça dinliyoruz, görüşlerini alıyoruz yapmaya çalıştığımız şeyin ne olduğunu anlatmaya çalışıyoruz. ” ifadesini kullanan Müsteşar Yusuf Tekin mesleki çalışmalar hakkında bir okulda kendilerine yöneltilen soru olduğunu söyledi. “Mesela bugün sabah ziyaret ettiğimiz okullardan birisinde okul yöneticisi arkadaşlarımız sosyal medyada ve internet medyasında bugünlerde çokça geçen bir konuyu sordular. 8 Haziran tarihi itibariyle dersler bitecek ve öğretmen arkadaşlarımızın seminer dönemi dediği bizim ise mesleki gelişim süreci dediğimiz bir süreç başlayacak. Bu süreçte de biz öğretmen arkadaşlarımızla ilgili olarak bir karar aldık dedik ki bayram tatiline kadar okullarında seminer dönemini tamamlasınlar bir daha hatta iki kez gidiş geliş yapmak durumunda kalmasınlar dedik. Sendikalardan, internet medyasından, sosyal medyadan da gelen soruları da eleştirileri de istişare ederek çözmeye çalışıyoruz.” açıklamasında bulunan Müsteşar Yusuf Tekin Haziran 2018 mesleki çalışma takviminde değişikliğe gidilebileceği yönünde bilgi verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. hafta sonu semineri kesinlikle değiştirilmeli.hep öğretmeneler aleyhine meb kararlar alıyor.allah rızası için adam gibi kararlar alın.öğretmenleri magdur etmeyin.öğretmen seminerinin tamamını ikametinde yaparsa kıyamet mi kopar.

  2. İlgili yasa yönetmelik VS de memurların çalışma şekli belirlenmesine rağmen. İlkeler gözardı edilerek işgüzarca cumartesi pazara seminer programı konuyor. Zaten seçim için yerimizde olacağız. İki gün daha orada çalışma yapar tatilimiz çıkarız. Ayrıca işimize geldiği gibi değil kural ne ise ona göre çalışmak istiyorum. Yarın Bi başka örnek ortaya çıktığında o zaman öyle şimdi böyle davranmak devlet memurluğuna yakışmaz. Kural ne ise uygulansın

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM