Nabi Avcı gitti 4-4-4 sisteminin değişmesinin önü açıldı

Nabi Avcı görevde olduğu sürece 4+4+4 sisteminin değişmesi mümkün değildi. İsmet Yılmaz ile 4+4+4 eğitim sistemi tekrar gündeme gelecek, sorgulanacak ve bir planlama yapılacak.

Nabi Avcı gitti 4-4-4 sisteminin değişmesinin önü açıldı

Nabi Avcı gitti 4-4-4 sisteminin değişmesinin önü açıldı

Üç yıllık bir süreçte Milli Eğitim Bakanlığı görevini yürüten Nabi Avcı artık Kültür ve Turizm Bakanı olarak görev yapacak. Binali Yıldırım’ın 65. hükümetin bakanlar kurulunu açıklamasının ardından en dikkat çekici değişiklik Milli Eğitim Bakanlığı tepesinde yaşanmış oldu.

İktidar partisi AKP içerisinde Nabi Hoca olarak anılan, sevilen Nabi Avcı bizim görüşümüze göre Binali Yıldırım’ın listesinde yer almayarak kabine dışı kalacaktı ancak kendisine olan saygı ve hürmetten dolayı Kültür ve Turizm Bakanı olarak kabine de görevini sürdürecek.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere partide ağırlığı olan kişilerin Nabi Avcı’ya ılımlı bakış açıları bulunmaktadır.

4+4+4 SİSTEMİNİN MİMARI

Ömer Dinçer’in Milli Eğitim Bakanı olduğu dönemde arka planda 4+4+4 Eğitim Sistemi hazırlıkları son sürat devam ediyordu ve 4+4+4 eğitim sisteminin mimarı, planlayıcısı hiç şüphesiz Nabi Avcı’ydı. Avcı’nın 4+4+4 Eğitim Sistemine ısrarla sahip çıkması, sistemin defalarca değiştirilmesi yönünde gelen eleştirilere ve haberlere rağmen katı şekilde bunu reddetmesi 4+4+4 eğitim sisteminin değişemeyecek olmasının bir göstergesiydi.

4+4+4 Eğitim Sisteminin bize göre plansızlıktan kaynaklanarak yürürlüğe girmesi yaklaşık 50 bin sınıf öğretmenini mağdur olmasına neden oldu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı sürekli 4+4+4 sistemini savundu. Sistemin götürüsü getirisinden fazla oldu. 60-66 aylık çocukların okula kayıt yaşı da diğer tartışmalardan birisiydi. MEB personeli açısından 4+4+4 sisteminin yararı hala tartışılır durumda.

Nabi Avcı’nın son dönemde yapmış olduğu “Ağustos ayında atama olmayacak” yönünde açıklamaları da atama bekleyen öğretmenlerden büyük tepki toplamıştı.

MEB’E HAYIRLI OLSUN

4+4+4 Eğitim Sisteminde ısrar eden Nabi Avcı görevde olduğu sürece 4+4+4 sisteminin değişmesi bize göre mümkün değildi. İsmet Yılmaz ile 4+4+4 eğitim sistemi tekrar gündeme gelecek, sorgulanacak ve bir planlama yapılacak görüşündeyiz. 4+4+4 eğitim sisteminin değişmesi adına ilk adım atılmış oldu diyebiliriz.

Öğretmenler İçin olarak Nabi Avcı’ya yeni görevinde başarılar dileriz. Milli Eğitim Bakanı olarak Nabi Avcı’dan sonra koltuğa oturan İsmet Yılmaz’a da başarılar diliyoruz. Ömer Dinçer görevi Nabi Avcı’ya devrettiğinde öğretmen arkadaşların mutluluğunu görmüştük, düğün dernek kuranlar dahi olmuştu. Öğretmeni karşısına alan bakan öğretmen performansını yükseltemez.

MEB’in en büyük yapısını MEB personelini oluşturan öğretmenler mutsuzsa ülkenin geleceği tehlikededir.

Kamu Haberleri, Kamudan Haber
Kamu Haber

Sosyal Medyada Paylaşın:

8 yorum

  1. Alan değişikliği şart… Şuanda kendi mezuniyetine uygun alan dışında çalışmaya zorlanan mutsuz öğretmenler var. onlarında yaratıcısı 4+4+4 ün mimarlarıydı.İsteyen herkese kendi alanına geçme fırsatı tanınmalı…

  2. O kadar rehber öğretmen açığı var ki anlatılmaz…Öğrenciler zıvanadan çıktı, rehberliğe bakan yok çünkü rehber öğretmen yok

  3. 4+4+4 sistem bence güzel inşallah değişmez. sınıf öğretmeni 1 sınıfa atanırken diğer bölümler açıkta kalacak.yani bir sınıfcı için bütün baranşlardan öğretmen azaltılacak ve çocuğun kendini ifade etme yaşı tekrar azalacak..

  4. İnşaallah buna bir çözüm bulurlar. Sınıf öğretmenlerinin ve küçük yaşta okula başlayan çocukların mağduriyeti giderilir.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM